Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu"— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu
CZ.1.07/1.4.00/ VY_32_INOVACE_323_Z7 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Předmět: zeměpis Ročník: 7. ročník Klíčová slova: Evropa, zajímavé letecké snímky, pobřeží Evropy Autor: Mgr. Klára Maštalířová Vzdělávací zařízení: Základní škola Frýdek-Místek, Pionýrů 400 Pionýrů 400, Frýdek-Místek Ověřeno ve výuce dne:

2 Anotace: výukový materiál vytvořen jako prezentace v aplikaci Microsoft PowerPoint pro využití není nutné připojení na internet Povrch Evropy, členitost pobřeží na leteckých snímcích a fotografiích

3 Evropa na leteckých snímcích

4 NOČNÍ POHLED NA EVROPU

5 PRŮLIV LA MANCHE Odděluje Britské souostroví a pevninu Evropy
Vpravo nahoře zasněžené Skandinávské pohoří

6 SEVERNÍ MOŘE

7 CALAISKÁ (DOVERSKÁ) ÚŽINA
Calaiská úžina spojuje Severní moře s průlivem La Manche. Minimální šíře úžiny je 33 km, hloubka do 63 m. Pod Calaiskou úžinou je postaven Eurotunel, který spojuje britské ostrovy s pevninou.

8 CALAISKÁ (DOVERSKÁ) ÚŽINA

9 EUROTUNEL

10 EUROTUNEL Tunel vede z francouzského města Calais do britského města Dover. Tunel je dlouhý 50 km, z toho 38 km je pod mořským dnem. Průměrná hloubka je 45 m pode dnem moře.

11 STŘEDOZEMNÍ MOŘE

12 GIBRALTARSKÝ PRŮLIV

13

14 GIBRALTARSKÝ PRŮLIV Je mořská úžina mezi Evropou a Afrikou, která odděluje Atlantský oceán od  Středozemního moře. Široký je asi 15 až 45 km, hluboký přes 1100 m a dlouhý asi 70 km od mysu Cap Spartel (Maroko) k mysu Punta Almina (Ceuta).

15 V prezentaci byly použity zdroje z těchto internetových stránek:


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu"

Podobné prezentace


Reklamy Google