Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zdravá strava- básnička

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zdravá strava- básnička"— Transkript prezentace:

1 Zdravá strava- básnička
Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Zuzana Švihlová

2 Anotace: Materiál obsahuje básničku na téma zdravé stravy
Anotace: Materiál obsahuje básničku na téma zdravé stravy. Žák vymýšlí rýmy na chybějící místo. Po kliknutí se objeví správná odpověď. Autor: Mgr. Zuzana Švihlová (Autor) Datum vytvoření: leden 2012 Jazyk: čeština Vzdělávací oblast: člověk a jeho svět Tematický okruh: člověk a jeho zdraví Očekávaný výstup: Uplatňuje základní hygienické, režimové a jiné zdravotně preventivní návyky s využitím elementárních znalostí o lidském těle. Speciální vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: člověk, zdravá strava Druh učebního materiálu: prezentace Cílová skupina: žák, 1. – 3. ročník Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – první stupeň – první období Typická věková skupina: let

3 Zdravá strava Zdravá strava, to je věda, ráno, večer u oběda,
Doplň rýmy: Zdravá strava Zdravá strava, to je věda, ráno, večer u oběda, kdo rád mastné, kdo rád špek, podráždí si žaludek, ten, kdo se však nají zdravě, všechno potom zvládne hravě.

4 Vždy se ráno nasnídáme, celý den pak sílu máme, k večeři si dáme málo, aby se nám dobře spalo, nezapomeň na svačinu, ovoce a zeleninu.

5 Nestačí však jenom jíst, celý den musíš i pít, a ten, kdo má sladké rád, tak si trochu může dát, jez stravu pestrou, to je to pravý, jde přece o Tvoje zdraví.

6 Řešení: Zdravá strava, to je věda, ráno, večer u oběda, kdo rád mastné, kdo rád špek, podráždí si žaludek, ten, kdo se však nají zdravě, všechno potom zvládne hravě. Vždy se ráno nasnídáme, celý den pak sílu máme, k večeři si dáme málo, aby se nám dobře spalo, nezapomeň na svačinu, ovoce a zeleninu. Nestačí však jenom jíst, celý den musíš i pít, a ten, kdo má sladké rád, tak si trochu může dát, jez stravu pestrou, to je to pravý, jde přece o Tvoje zdraví.


Stáhnout ppt "Zdravá strava- básnička"

Podobné prezentace


Reklamy Google