Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

New York City - 2008 mistrovství světa v tanci TEREZA SEKAVOVÁ studentka primy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "New York City - 2008 mistrovství světa v tanci TEREZA SEKAVOVÁ studentka primy."— Transkript prezentace:

1 New York City - 2008 mistrovství světa v tanci TEREZA SEKAVOVÁ studentka primy

2 Dne 10-17 června roku 2008 jsem se účastnila Mistrovství světa v tanci v New Yorku

3 Let do New Yorku trval bez mezipřistání devět hodin a na letiště J.F.Kennedyho jsme přiletěli brzy ráno. Velikost letiště a příletové haly na mě udělala velký dojem. Nikdy jsem na jednom místě neviděla tolik lidí různých národností a barev.

4 Na silnici nás míjely žluté "caby" - newyorské taxíky, velké patrové autobusy a luxusní limuzíny. Na chodnících a křižovatkách bylo spousta lidí v černých oblecích, kteří asi spěchali do práce. To, že jsem v New Yorku, jsem si ale plně uvědomila až při cestě autobusem, který nás z letiště vezl do hotelu v centru města

5 Mrakodrapy byly tak vysoké, že jsem z autobusu neviděla jejich střechu, i když jsem se vyklonila z okna.

6 Všude neskutečné množství velkých barevných reklam.

7 Když jsem vystoupila z klimatizovaného autobusu na chodník před hotelem, ucítila jsem zvláštní nasládlou vůni města, která mě pak provázela celým mým pobytem v New Yorku. Hotel nebyl nijak luxusní, ale výhodou byla jeho poloha v centru.. Y M C A

8 Metrem, které bylo kousek od hotelu, jsme se v době volna dopravovali k některým z mnoha pamětihodností a zajímavostí města. Newyorské metro je nejrychlejším dopravním prostředkem ve městě. Kdo ho chce použít, se ale musí smířit s všudypřítomnou špínou, haldami odpadků, horkem a dusnem.

9 Náš program byl nabitý. Každý den jsme vstávali v šest. Po snídani v Dunkin Dunuc, kde snídá koblihy i Homer Simpson, jsme se šli rozcvičit do Central Parku. Prý zde jsou občas k vidění různé newyorské osobnosti, jak provozují ranní jogging. My jsme bohužel za celou dobu nikoho nám známého nepotkali.

10 Od devíti až do večera jsme se účastnili samotné soutěže. Na Mistrovství světa ve skupinových tancích přijelo mnoho souborů z celého světa. Bylo zajímavé a poučné sledovat jejich soutěžní vystoupení. Poslední dva dny pobytu jsme měli volno. Porota soutěže se po shlédnutí všech soutěžících musela poradit o výsledcích. Využili jsme volna a byli jsme na dvou celodenních výletech. Podařilo se nám tak vidět na vlastní oči : Sochu svobody, Empire State Building, Brooklinský most, kostel Sv.Trojice a slavnou ulici 5.Avenue.

11 Večer den před odletem bylo slavnostní vyhlášení výsledků. V naší kategorii jsme se umístili na druhém místě!

12 Moc bych si přála se ještě někdy do New Yorku vrátit.


Stáhnout ppt "New York City - 2008 mistrovství světa v tanci TEREZA SEKAVOVÁ studentka primy."

Podobné prezentace


Reklamy Google