Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Internet – E. bankovnictví

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Internet – E. bankovnictví"— Transkript prezentace:

1 Internet – E. bankovnictví
Číslo šablony: III/2 VY_32_INOVACE_P4_3.20 Tematická oblast: Aplikační software pro práci s informacemi III. Internet – E. bankovnictví Typ: DUM - kombinovaný Předmět: ICT Ročník: 6. r. (6leté), 4. r. (4leté) Zpracováno v rámci projektu EU peníze školám CZ.1.07/1.5.00/ Zpracovatel: Miroslav Filipec Gymnázium, Třinec, příspěvková organizace Datum vytvoření: říjen 2013

2 Metodický list Demonstrace E - bankovnictví v České spořitelně. DUM lze použít i při výuce finanční gramotnosti. Bohužel tento program nelze vyzkoušet bez vstupu do reálného účtu, autor použil svůj, finanční reálie znečitelnil zeleně. Inovativnost je v podpoře výkladu prostředky ICT. Doba využití 20´.

3 Peníze, které vlastníte, můžete mít schované v kapse nebo uložené v „Bance“ (spořitelna, záložna, banka,…). Instituce nutí občany používat ke správě financí Banky. Majitel financí může manipulovat se svými penězi v Bance následovně: Fyzicky přijít do Banky, prokázat identitu, jednat na přepážce o svých požadavcích. Výhody: spolehlivost Nevýhody: hodnota času a cestování, náklady na úředníka (vysoký poplatek) Telefonické bankovnictví. Telefonem se domlouváte s bankéřem o svých požadavcích. Výhody: nejmenší spolehlivost Nevýhody: náklady na bankéře (vysoký poplatek), čekání na přijetí hovoru, rozespalost bankéře ap. Internetové bankovnictví. Výhody: nejnižší poplatky, kdykoli k dispozici, úspora času Nevýhody: musíte mít přístup k internetu a vlastnit mob. telefon

4 Internetové bankovnictví budeme prezentovat na programu České spořitelny SERVIS 24
Banka vám na požádání aktivuje k vašemu účtu internetové bankovnictví. Adresa URL: Vyplníte: klientské číslo a heslo Heslo v tomto případě je obzvlášť důležité. Je nebezpečí, že infikovaný počítač ho odešle zloději či zvědavci.

5 Dostáváte se k hlavní nabídce:
Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) Apod. (změnit heslo,…)

6 Dostáváte se k hlavní nabídce:
Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) Apod. (změnit heslo,…)

7 Dostáváte se k hlavní nabídce:
Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) Apod. (změnit heslo,…)

8 Dostáváte se k hlavní nabídce:
Můžete se podívat na platební historii transakcí (platby, příjem) Můžete zadat příkaz k platbě (převod na jiný účet) Apod. (změnit heslo,…) Po Odeslat vám přijde z Banky kód transakce, který vložíte do formuláře. Teprve pak proběhne platba. Lze říci, že zloděj pro internetbanking potřebuje i váš mobil (heslo pro přístup a mobil)

9 Nalezněte úročení sporožírového účtu ČS.
Úkol pro žáka: Nalezněte úročení sporožírového účtu ČS. Kolik získáte na úrocích za 1 rok, máte-li na účtu Kč ,- a daň z úroku je 15 %? Konec

10 Zdroje: 1. Roubal, Pavel. Informatika a výpočetní technika pro střední školy Praktická učebnice. Brno : Computer Press, a.s., ISBN 2. Roubal, Pavel. Informatika a výpočetní technika pro střední školy Teoretická učebnice. Brno : Computer Press, a.s., ISBN 3. Servis24. Česká spořitelna a.s. [Online] [Citace: ] Fotografie: Vše: Servis24. Česká spořitelna a.s. [Online] [Citace: ]


Stáhnout ppt "Internet – E. bankovnictví"

Podobné prezentace


Reklamy Google