Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak měřit hlavu psa pro výrobu náhubku na míru

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak měřit hlavu psa pro výrobu náhubku na míru"— Transkript prezentace:

1 Jak měřit hlavu psa pro výrobu náhubku na míru
Stručný návod: Dvakrát měř a … jednou pošli Podrobný návod: Použij obyčejný krejčovský metr Poproste někoho, aby Vám s měřením pomohl K naměřeným mírám nic nepřidávejte, ani neubírejte U malých plemen měřte na půl centimetru. U středních a velkých plemen na celý centimetr Naměřené rozměry si zkontrolujte. Není možné, aby měl pes širší kořen čenichu než hlavu Některá plemena mají kořen ucha výrazně níže než je horní linie čenichu. Pokud je kořen ucha níž než odhadem 5 cm od linie čenichu a objednáváte misku uveďte to do objednávky Případné nejasnosti se mnou konzultujte mailem, skype nebo telefonicky

2 1. Šířka čenichu u kořene Kořen čenichu se nachází v místech, kde čenich přechází ve vlastní lebku. Hranici snadno najdete lehkým tlakem. Jde o nejširší místo čenichu. Neměřte ale jen kost. Měřte obrys bez tlaku.

3 2. Šíře čenichu Šířka čenichu není jen o nosní houbě. Je nutné měřit i kost s tkání na kterou nosní houba dosedá. Ano, pejskům se měření moc nelíbí, jak je na snímku vidět, proto je lepší mít pomocníka.

4 3. Délka čenichu Délka čenichu je rozměr od hrotu nosní houby až po místo kde jste měřili šířku kořene, tedy místo, kde čenich přechází do vlastní lebky. Majitelé Akit, Husky, Malamutů, Samojedů a dalších špiců to mají jednodušší. U těchto plemen je to hranice očí.

5 4. Šíře hlavy u kořene ucha
Kořen ucha najdete pohmatem. Je to místo, kde spodní hranice chrupavky ucha navazuje na lebku. Opět měříme včetně veškeré tkáně. Tedy ne podle toho jak moc se dá ono místo stlačit.

6 5. Hlava od kořene čenichu za uši po první obratel
Měříme od kořene čenichu (už víme kde se nachází) po oblouku hlavy až po místo, kde je lebka nasazena na páteř. Psi mají celkem silné krční svalstvo, ale ta jemná prohlubeň vzadu se dá snadno nahmátnout.

7 6. Otevření tlamy Nejnepříjemnější měření vůbec. Pokud však máte psa zvyklého na výstavy není to zase tak velký problém. Prostě psu otevřete tlamu a změříte. Prosím, nesnažte se mu vypáčit čelist. Větší rozměr v tomto případě není ku prospěchu. Náhubek potom visí směrem k zemi a v pohybu má tendenci plandat. Platí, že otevření tlamy je zhruba o pět centimetrů větší než je délka čenichu od kořene po špičku.

8 7. Délka od špičky čenichu po kořen ucha
Trochu složitější měření. Hlavně v tom nesplést se. Kořen ucha je spodní hrot ucha v místě kde dosedá k lebce. Obrys ucha v místě spojení s hlavou má zhruba tvar trojúhelníku a tohle je jeho spodní vrchol.

9 8. Horní čelistní oblouk u kořene čenichu
Horní čelistní oblouk je oblouk přes vrch čenichu od hrany zubů. Tedy ne od kraje pysků. Kraj zubů opět snadno nahmátnete lehkým stiskem. Kořen čenichu jsme si již vysvětlily.

10 9. Délka od špičky čenichu po zadní kořen ucha
Poslední rozměr, poslední měření. Nahmátněte spodní okraj kořene ucha. Ten pomyslný spodní vrchol trojúhelníku a jeďte prstem po obvodu kořene směrem dozadu. V místě kde by jste změnili směr vpřed, měřte.


Stáhnout ppt "Jak měřit hlavu psa pro výrobu náhubku na míru"

Podobné prezentace


Reklamy Google