Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Předmět INFORMATIKA nás učí ‐ orientovat se v množství informací ‐ využívat informační technologie ‐ zacházet s technickými prostředky ‐ pracovat s počítačovými.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Předmět INFORMATIKA nás učí ‐ orientovat se v množství informací ‐ využívat informační technologie ‐ zacházet s technickými prostředky ‐ pracovat s počítačovými."— Transkript prezentace:

1 Předmět INFORMATIKA nás učí ‐ orientovat se v množství informací ‐ využívat informační technologie ‐ zacházet s technickými prostředky ‐ pracovat s počítačovými programy a poskytuje nám vědomosti a dovednosti využitelné v dalším studiu a praxi

2 Význam informací 3.tisíciletí je označováno jako informační společ- nost. Informace jsou velmi cenné (know - how) a značně ovlivňují život lidí. Mohou být - veřejné, osobní, technologické, obchodní atd. Získáváme je z - novin, časopisů, televize, internetu, společnosti Důležitými obory lidské činnosti se proto stávají - informatika - výpočetní technika

3 Informatika ‐Teorii informace ‐Informační technologie ‐Logiku ‐Kybernetiku ‐Sociální informatiku atd. Informatika je obor lidské činnosti, který se zabývá zpracováním informací. Zahrnuje množství specializovaných vědních a technických oborů, např.

4 Výpočetní technika je technická disciplína, která se zabývá obsluhou výpočetních prostředků určených ke zpracováním dat (počítačů, periferií)

5 Význam a využití počítačů Počítače jsou technická zařízení určená ke zpracování dat ‐umožňují rychlé zpracování dat a získávání výsledků ‐zasahují do nejrůznějších oblastí lidské činnosti (vzdělávání, práce, zábava, kultura, sport) ‐stávají se nástrojem tvůrčí činnosti a komunikace mezi lidmi

6 Shrnutí  Předmět Informatika nás učí pracovat s informacemi, orientovat se v nich, ovládat počítačové programy a pracovat s výpočetními prostředky. Tyto poznatky pak uplatníme v dalším studiu.  Získávání důležitých informací a jejich správné využití je nezbytné pro život  Informatika je se zabývá zpracováním informací a využívá k tomu řadu dalších speciálních oborů – teorii informace, informační technologie, logiku, kybernetiku atd.  výpočetní technika se zabývá obsluhou výpočetních prostředků  počítače jsou technická zařízení, která umožňují rychlé zpracování informací. Jsou využívány v různých oblastech lidské činnosti (práce, zábava, kultura, komunikace)

7 Opakování 1.K čemu slouží výuka předmětu Informatika? 2.Proč jsou pro nás důležité informace? 3.Čím se zabývá informatika a jakých oborů využívá? 4.Čím se zabývá výpočetní technika? 5.Jaký význam mají počítače?


Stáhnout ppt "Předmět INFORMATIKA nás učí ‐ orientovat se v množství informací ‐ využívat informační technologie ‐ zacházet s technickými prostředky ‐ pracovat s počítačovými."

Podobné prezentace


Reklamy Google