Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Obsah Seriály: Abeceda plemen Výtvarka Ze života krav Hudebka Ufonek

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Obsah Seriály: Abeceda plemen Výtvarka Ze života krav Hudebka Ufonek"— Transkript prezentace:

1

2 Obsah Seriály: Abeceda plemen Výtvarka Ze života krav Hudebka Ufonek
Koně Povídky Zaměřeno na….hroch Články Kurz kreslení Kult koulí Co se jinam nevešlo

3 Abeceda plemen – A1\1 Pro ty, kteří se nazajímají o koně je to asi zcela neznámý nadpis a blbost. Ale tathle značka znamená jedno velmi dobré koňské plemeno – Anglický plnokrevník A1\1. Takže „A jednička“ v bodech. Nejrychlejší koňské plemeno Vyšlechtěn v Anglii v 18. století Významně se podílí na zušlechťování mnoha dalších plemen U nás se chová např. v Napajedlích nebo v Mimoni

4 Galerie „A jedničky“

5 Ze života krav Dnes se naučíme kravsky v cizím jazyce. Máme tady k dispozici anglinu, němčimu, francouzštinu, italštinu, španělštinu a ruštinu. Angl. – cow Něm. – kuh Fran. – vache Ital. – vacca Špan. –vaquillona Rus. – корова (nemam ruskou klávesnici, musela jsem to okopčit )

6 Ufonek Ahojky, takže jsem se rozhodla, že s Ufem končím. Všechny zvířata rozprodám (Chocholate Hearth je zamluvený) zhruba do 100 bodů. Proto taky končí všechny rubriky o Ufu. V jiném případě (kdyby klokanku a horsegirl37 taky ufo ještě bavilo tak, jako na začátku) by byli moji informátoři. Nechci mít stálou ufo rubriku, protože bych neměla co tam psát. Proto se založí nová rubrika libovolně dlouhá, která se bude jmenovat Co se jinam nevešlo. Většinou bude hodně dlouhá, najdete tam od všeho kousek.

7 Seznam zrušených rubrik
Novinky z Ufo-světa Noviny Ufík Historie Ufo- funkce Zaměřeno na….

8 Koně Kůň domácí nebo prostě kůň je domestikované zvíře, patřící mezi lichokopytníky. Po několik tisíciletí lidské historie se koně používali především pro přepravu. Od 20. století se na nich jezdí hlavně rekreačně. Slovo kůň označuje jak samce, tak i samici koně. Kůň používaný k orání je oř (často vnímáno jako básnický výraz).

9 Koňácké povídky A máme tu pokračování z minulého dílu, o záhadné dívce Kate Andersonové, dnes to bude 2. část.

10 Kate Andersonová – část 1
Kate se pomalu zvedla ze sedadla. "Konečná, vystupovat!" objevil se ve dveřích průvodčí. "Vždyť vystupuju," zamručela Kate otráveně. Ten den měla až moc špatnou náladu ale zase nechtěla nikoho zabíjet. Byla celá rozlámaná, protože ten den nestihla zastavit čas a šla spát o půl páté ráno. Vzhledem k tomu, že každé ráno vstávala v pět hodin...

11 Kate Andersonová – část 2
Seskočila ze schůdků, počkala, až prázdný vlak přejede a překročila koleje. Hned za nimi byly další, ale už ani nebyly moc vidět (Kate si dosud jasně pamatovala, jak sem přijeli poprvé a okamžitě si rozbila koleno, protože zakopla o prakticky neviditelné kolejnice. Její sestra se jí smála, zakopla a hned spadla taky).

12 Kate Andersonová – část 3
Další byla na řadě asfaltka, ale už to skoro ani nebyla asfaltka. Kate už viděla koně na jejich louce. Vzpomínala, jak řekla děckám ve škole pravdu o velikosti jejich louky: "Kdyby se Eiffelova věž položila na zem, je menší, než ta louka." "Hej, Kate!" Kate zvedla hlavu. Zahlédla postavu na louce.

13 Kate Andersonová – část 4
Tati!" vykřikla nadšeně a běžela otci naproti. Její táta prakticky nikdy nebyl doma, takže měla velkou radost, když ho zahlédla. "Málem ti utek Bouřlivák!" oznámil nepříliš nadšeně

14 Kate Andersonová – část 5
Kate se zamračila. "Taťko, Bouřlivák je ten nejdivočejší kůň, jakého jsem se kdy pokusila zkrotit. A jak víš, ani s pomocí kouzel se mi to nepodařilo úplně! Je to jediný kůň na světě, který má tuhle barvu! Černý kůň se skoro zlatou hřívou a ocasem! Až se s Anetkou spřátelí, můžeme jeho druh zachránit. Nesmíme ho tak poutat jako ostatní, byl by zoufalý a mohl by zemřít! Vzpomeň si na Jakeeho!"

15 Kate Andersonová – část 6
"Zemřel, protože byl zoufalý," přikývl smutně pan Anderson. "Teď ale běž šupem domů! Koně jsou proběhaní, ale ti vodní mají úplně špinavou vodu." Kate si odložila aktovku u dveří domu, pohladila dva ohnivé koně před vchodem (Rubína a Topase) a vešla dovnitř.

16 Kate Andersonová – část 7
"Ahoj, Luku," pozdravila jejich sedmnáctiletého pomocníka. Luk pouze pokynul rukou z koně (Bleska) a jel dál. Kate se za ním ještě chvilku dívala a pak vyšla do svého pokoje. Na zemi ležel chlupatý červený koberec. Jakmile Kate vešla, začal se na zemi svíjet a vycházelo z něj tiché vrčení.

17 Zaměřeno na… hrochové Hroch obojživelný je sudokopytník z čeledi hrochovitých. Hroch má zavalité tělo s velkou hlavou s široce rozevíratelnou tlamou. Na hrochovi jsou nápadné zuby, kterých má 40. Nejvýraznější jsou stále dorůstající špičáky, které mohou s kořeny měřit až 70 cm při váze 4 kg. Hroší špičáky, na rozdíl od slonoviny (a mrožoviny) nežloutnou, proto se využívaly k výrobě protéz.

18 Články Sedminohé tele!!

19 Sedminohé tele!! Je tu nový a smutný rekord. Už tu bylo telátko s pěti nohami, ale se sedmi, to ještě nikdo neviděl. Narodilo se v nemocnici Steamboat Springs v americkém státě Colorado. Žilo však jen deset minut. Na svět přišlo císařským řezem, mělo jednu hlavu ale dvě páteře.

20 Kurz kreslení Dnes se naučíme skenovat xicht. Sice to není kreslení, ale umělecké je to dost.

21 Skenování Jak se provádí skenování, asi víte. Ale pro ty, kteří to neví, sem dám návod. Potřebuješ: Tiskárnu a obrázek, který chceš skenovat Nevím, jak se to dělá bez PhotoFilteru, ale jak se to dělá s PhotoFilterem, vím. Pro neznalé: Skenování je kopírování papírového obrázku do počítače.

22 Jak se skenuje ve PhotoPhilteru
1. Otevři program 2. Zapni tiskárnu se skenerem 3. Vlož obrázek ke skenování 4. Klikni na fialovou bedýnku s modrým vnitřkem (je vpravo nahoře v liště) 5. Vyber zdroj (nejlepší je barevná fotografie) 6. Klikni na Náhled 7. Jestli se ti to líbí, dej Skenovat 8. Jestli se ti to nelíbí, zkus upravit zdroj (např. časopis, noviny) 9. Zavře se skenovací program a otevře se zpátky normální Photofilter

23 Jak si naskenovat xicht
Postupuj podle návodu Jediný, co uděláš jinak, je, že místo přiložení obrázku na skenovací plochu položíš obličej Vyber si výslednou podobu A aby jste viděli, že to opravdu jde, párkrát jsem se naskenovala. Výsledky jsou vidět na další straně.

24 Moje naskenování xichtu
Tip: Jestli jsi můj nápad vyzkoušel\a, můžeš mi výsledek poslat na mail, který se dozvíš v rubrice Výzva.

25 Kult koulí Dnes se dozvíme, kdy nám kult koulí nejvíc a kdy nejmíň pomohl. Dozvíte se také proč.

26 Největší pomoc kultu koulí
Saša M. Fyzika – Magnetismus Dostala jsem jedničku Fakt: věděla jsem jenom, že je severní a jižní pól magnetu Niky K. Anglina Dostala jedničku Fakt: Vůbec neopisovala a vůbec se neučila

27 Nejmenší pomoc kultu koulí
Saša M. Anglina – Module 4 Dostala jsem trojku Fakt: Zapoměla jsem políbit hubu Niky K. Anglina – Slovíčka Dostala čtyřku Fakt: Neměla to potvrzené a kruh nebyl spojený

28 Výtvarka Dneska jsme kreslili sbírku motýlů nebo brouků!!
Nesměli jsme to z ničeho obkreslovat, protože to měla být fantazie. Nachytala mě, jak obkresluju spory. Nevim, co mi provede, ale bojim bojim. Konečně jsme vymysleli dobrou odpověď na častou otázku: „Co to je?“ A odpověď? „To je obrázek, paní učitelko.“

29 Hudebka V pondělí jsme o hudebku přišli. Ale minulý pondělí to bylo hustý!! Vyhráli jsme sázku, takže jsme si mohly vybrat, co budeme dělat. Vybrali jsme si film. Nabízel nám Zlatovlásku (my dostali záchvat, protože jeho největší chlouba jsou dlouhé kudrnaté vlasy) a Adamsovu rodinu. My si vybrali Adamsovu rodinu, Ale vůbec jsme se na ní nedívali. Jelikož jsme seděli v první lavici uprostřed, byly jsme mu nadosah. Nikolka pořád dělala rampičky, ale to jí přešlo, když se rampička z hromady sešitů otočila, a hopík vlítnul učitelovy na stůl… Taky nám jeden hopík spadnul pod piáno.

30 Hudebka - pokračování No co si myslíte, že jsme udělali? Přeci se Nikolka skrčila pod lavici a hledala pod lavicí hopíka, jestli ho pod piánem nezahlídne. Nezahlídla. Ale učitel zahlíd Nikolku. Teda spíš volný místo místo ní. Tak divně na mě koukal na způsob: „Kde je?“ A tak jsem se začala chechtat a kopat do Nikolky pod lavicí, až nakonec vylezla Skončilo to tím, že učitel zvednul očíčko a na hopíka jsme se vyprdly.

31 Informační stránka Jak si objednat automatické odesílání do mailu
Napište mi na mail Předmět: Automatic Text: AUTOMAT mezera MAIL mezera VÁŠ MAIL, KAM CHCETE POSÍLAT k&u Jak si objednat přezdívky učitelů a o co se snaží a jestli jim to jde (doporučuji) Předmět: Přezdívky Text: COOL mezera PŘEZDÍVKA mezera VÁŠ MAIL, KAM CHCETE POSLAT PŘEZDÍVKY A SNAHY UČITELŮ Informační stránka Jak si objednat podrobnější popisy učitelů Napište mi na mail ve tvaru Předmět: Popis učitele Text: VV (HV, IKT) mezera UČITEL mezera VÁŠ MAIL, KAM CHCETE POSLAT POPIS UČITELE

32 Poslední stránka Tato stránka je poslední z tohoto čísla. Na co se můžete těšit v dalším čísle samozřejmě neprozradím!! A nezapomínejte: Buďte COOL Čtěte K&U Pečte na učení Mějte rádi koně Choďte ufo Nezlobte adminy

33


Stáhnout ppt "Obsah Seriály: Abeceda plemen Výtvarka Ze života krav Hudebka Ufonek"

Podobné prezentace


Reklamy Google