Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vytvořeno v rámci v projektu „EU peníze školám“ OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách. POJMENOVÁNÍ ÚHLŮ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vytvořeno v rámci v projektu „EU peníze školám“ OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách. POJMENOVÁNÍ ÚHLŮ."— Transkript prezentace:

1 Vytvořeno v rámci v projektu „EU peníze školám“ OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách. POJMENOVÁNÍ ÚHLŮ Autor : Ladislav Hejl VY_32_INOVACE_50_POJMENOVÁNÍ ÚHLŮ

2 POJMENOVÁNÍ ÚHLŮ

3 a) Pomocí tří VELKÝCH PÍSMEN naší abecedy + značka poznámka: velká písmena jsou jména bodů, které leží na ramenech úhlu + jméno vrcholu A B V značka: < ) AVB...... čteme : úhel AVB úhel můžeme přečíst i pozpátku BVA jméno vrcholu musí být vždy uprostřed < ) poznámka :

4 b) Pomocí jednoho malého písmene řecké abecedy          alfa beta gama delta psí pí omega fí epsilon  značka: ...... čteme : úhel  < )  cv.: 5 / 1, 2, 3

5 ODVÁRKO, O.; KADLEČEK, J.. Matematika pro 6. ročník ZŠ, 3. díl. Praha: Prometheus, 2010, ISBN 978-80-7196-416-2.


Stáhnout ppt "Vytvořeno v rámci v projektu „EU peníze školám“ OP VK oblast podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách. POJMENOVÁNÍ ÚHLŮ."

Podobné prezentace


Reklamy Google