Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

M AĎARSKO Natálka. M APA MAĎARSKA Sousední země: Slovensko, Rakousko, Ukrajina, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "M AĎARSKO Natálka. M APA MAĎARSKA Sousední země: Slovensko, Rakousko, Ukrajina, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko."— Transkript prezentace:

1 M AĎARSKO Natálka

2

3 M APA MAĎARSKA Sousední země: Slovensko, Rakousko, Ukrajina, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko

4 Z ÁKLADNÍ INFORMACE Počet obyvatel: 9 906 000 Jazyk: maďarština, první zmínka v maďarštině se našla v klášteře na poloostrově Tihany na Balatonu. Nejvyšší hora: Kékes je s výškou 1014 m n. m. Pohoří: Mátra

5 K OSTEL, KLÁŠTER TIHANY

6 Z ÁKLADNÍ IFORMACE Rozloha: 93 030 km² Vlajka: Měna: Forint – HUF

7 Z ÁKLADNÍ INFORMACE Největší řeka:Dunaj, Tisa Termální lázně:Hevíz, Buk, Eger Tradiční pokrmy:uherský salám, čabajky, langoše, guláš, husí játra, rybí polévka Halasle Zemědělství:vinařství, ovoce, zelenina,

8 BADASCONY

9 NEJVĚTŠÍ JEZERO: BALATON Rozloha 596 km² Délka 78 km Šířka 12 km Max. hloubka 11 m Pobřeží na severu je vysoké a členité, poloostrov Tihany, je porostlé lesy. Na severním břehu se nacházejí vinice Badascony, kde je mnoho vinných sklípků a pěstuje se zde známý Muškát. Zbývající pobřeží je naopak nízké a často bažinaté, vstup do vody je tu velmi pozvolný.

10 konec


Stáhnout ppt "M AĎARSKO Natálka. M APA MAĎARSKA Sousední země: Slovensko, Rakousko, Ukrajina, Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko."

Podobné prezentace


Reklamy Google