Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výrazy Výrazy s proměnnými Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výrazy Výrazy s proměnnými Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"— Transkript prezentace:

1 Výrazy Výrazy s proměnnými Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Výrazy s proměnnými Ur č i obvod a obsah č tverce. a S = ? a = 5 cm a = 9 m Obvod i obsah se mění podle délky strany čtverce. Postup výpočtu se nemění.

3 Třetí odmocnina Vypo č ítej délku hrany krychle, znáš-li objem. a = ? V = 8 m 3 V V = 125 dm 3 Délka hrany se mění podle objemu krychle. Postup výpočtu se nemění.

4 Výrazy s proměnnými výraz proměnná (lze dosadit libovolné číslo) Hodnota výrazu se mění podle proměnné.

5 Výrazy s proměnnými Hodnota výrazu se mění podle proměnné. Urči hodnotu výrazu s proměnnými a, b, je-li dáno: Dosaď do výrazu a = 3, b = -2 Vypočítej a = 3, b = -2 a = -7, b = 4

6 Výrazy s proměnnými Zapiš výraz: Dvojnásobek čísla x zmenšený podíl čísel y a 5 O 5 více než h Součet výrazů 2k, 3m zmenšený o výraz n

7 Výrazy s proměnnými Vypočítej hodnotu výrazů pro x = 0,2; y = 4; z = 0,4

8 Výrazy s proměnnými Nahraď písmeno zlomkem nebo desetinným číslem: např.

9 Výrazy s proměnnými Zamysli se Používáš již některé výrazy s písmeny při výpočtech v matematice? (např. geometrie) Uveď příklady. Například: Obvody, obsahy geometrických útvarů Povrchy, objemy některých těles

10 Výrazy s proměnnými Zamysli se Používáš již některé výrazy s písmeny při výpočtech ve fyzice? Uveď příklady. Například: rychlost hustota výkon

11 Výrazy s proměnnými Dělník zhotoví za hodinu x součástek. Kolik součástek zhotoví za pět dní? Každý den (pondělí až čtvrtek) pracuje y hodin, pouze v pátek pracuje 7 hodin. Turista ujde za hodinu n km. Za kolik hodin ujde m km, bude-li mít cestou 2 přestávky po 15 minutách.

12 Výrazy s proměnnými Vypočítej hodnotu výrazu pro x = 10; 8; 4 Pro x = 10 výraz nemá smysl


Stáhnout ppt "Výrazy Výrazy s proměnnými Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Kamila Kočová. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"

Podobné prezentace


Reklamy Google