Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

České středohoří Jan Dařílek 9.B 28.9 2009. Mapa ČR České středohoří.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "České středohoří Jan Dařílek 9.B 28.9 2009. Mapa ČR České středohoří."— Transkript prezentace:

1 České středohoří Jan Dařílek 9.B 28.9 2009

2 Mapa ČR České středohoří

3 Geologie Subprovincie : Krušnohorská subprovincie Provincie : Česká vysočina Chráněná území : CHKO České středohoří o rozloze 1 063,17 km². Geologicky nejmladší pohoří v ČR Protíka tudy řeka Labe a Ploučnice Na labských přítocích v okolí Ústí nad Labem jsou zpětnou erozí vytvořeny vysoké vodopády (Moravanský, Vaňovský, ve Vlčí rokli, u Budova, v údolí Peklo u Týniště). Nejvyšší z nich má 12 m. Pro České středohoří je typické kuželovité tvary kopců jsou výsledkem třetihorní vulkanické činnosti, která vytlačila vyvřeliny většinou čedičového typu a znělce do tvaru kup a příkrovů.

4 Zajímavosti Na Borečském vrchu a Plešivci jsou ledové jámy. V širším okolí Třebívlic se vyskytuje český granát, ojediněle i diamant. Jihozápad Českého středohoří patří k nejteplejším a nejsušším místům republiky. V oblasti převažují čedičové horniny (73,6 %)

5 Obrázky Ústí n. Labem

6 Zřícenina hradu Hazmburk

7 Milešovka Nejvyšší hora Českého středohoří.(837 m)

8 Labe

9 Shrnutí České středohoří se rozkládá na severozápadě Čech. Rozloha : 1 265 km² Nejvyšší hora Českého středohoří je Milešovka (837 m). CHKO České středohoří.

10 Zdroje http://cs.wikipedia.org/wiki/České_středohoří http://itras.cz/vanovsky-vodopad/ http://cs.wikipedia.org/wiki/Milešovka http://cs.wikipedia.org/wiki/Labe http://www.ceskestredohori.ochranaprirody.cz/ http://www.133premier.cz/miranda2/export/sites/ www.133premier.cz/cs/regiony/severozapadni- cechy/ceske-stredohori-a-zatecko/foto/03-Hrad- Hazmburk.jpghttp://www.133premier.cz/miranda2/export/sites/ www.133premier.cz/cs/regiony/severozapadni- cechy/ceske-stredohori-a-zatecko/foto/03-Hrad- Hazmburk.jpg


Stáhnout ppt "České středohoří Jan Dařílek 9.B 28.9 2009. Mapa ČR České středohoří."

Podobné prezentace


Reklamy Google