Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

R. U. R. Karel Čapek. K AREL Č APEK představitel demokratické prózy autor románů, povídek a divadelních her autor utopických děl - varování před následky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "R. U. R. Karel Čapek. K AREL Č APEK představitel demokratické prózy autor románů, povídek a divadelních her autor utopických děl - varování před následky."— Transkript prezentace:

1 R. U. R. Karel Čapek

2 K AREL Č APEK

3 představitel demokratické prózy autor románů, povídek a divadelních her autor utopických děl - varování před následky technického pokroku (RUR, Krakatit) http://cs.wikipedia.org/wiki/Utopie autor protiválečných děl – na konci 30. let, varování před válkou a fašismem (Bílá nemoc, Matka) kombinace utopie a protiválečného zaměření (Válka s mloky)

4 K AREL Č APEK - RUR http://cs.wikipedia.org/wiki/R.U.R. Přečtěte si charakteristiku dramatu RUR a vypište nejdůležitější charakteristiky hry. Co je obsahem úvodu? Jak se děj vyvíjí dál? Pracujte s prvními třemi odstavci textu.

5 K AREL Č APEK - RUR Přečtěte si následující ukázku ze hry a odpovězte. Kdo je Alquist? Jaký má Alquist úkol? (Odpovědi hledejte v první části ukázky.)

6 K AREL Č APEK - RUR Přečtěte si dialog Prima a Heleny a odpovězte. Co je tématem jejich rozhovoru? Jak se roboti k sobě chovají?

7 K AREL Č APEK - RUR V rozhovoru mezi Alquistem, Helenou a Primem najděte odpovědi na tyto otázky. Co Alquista probudí a jak na to reaguje? Jaký úkol dá Alquist Primovi? Jak na to Primus reaguje? Jak se situace vyvíjí dál?

8 K AREL Č APEK - RUR V Alquistově monologu v poslední části textu najdete odpověti na tyto otázky. Proč Alquist čte z Bible?


Stáhnout ppt "R. U. R. Karel Čapek. K AREL Č APEK představitel demokratické prózy autor románů, povídek a divadelních her autor utopických děl - varování před následky."

Podobné prezentace


Reklamy Google