Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kuřátka - potrava Speciální krmiva  Malým kuřátkům podávejte speciální krmivo pro kuřata, které se prodává pod názvem K1  Krmivo jim dávejte ve velmi.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kuřátka - potrava Speciální krmiva  Malým kuřátkům podávejte speciální krmivo pro kuřata, které se prodává pod názvem K1  Krmivo jim dávejte ve velmi."— Transkript prezentace:

1 Kuřátka - potrava Speciální krmiva  Malým kuřátkům podávejte speciální krmivo pro kuřata, které se prodává pod názvem K1  Krmivo jim dávejte ve velmi nízkých miskách, aby se k němu kuřata dostala  Později přejděte dle stáří kuřat na odpovídající krmnou směs K2 a K3.

2 Jiné krmení (speciální krmiva)  Kuřata začínají zobat ve stáří 2-3 dnů, do té doby mají dostatečnou vnitřní rezervu, kterou získala ze žloutku.  Pokud nechcete krmit kuřátka kupovanou směsí nebo jim chcete přilepšit, neuděláte chybu se směsí:  jemně nakrájených kopřiv (případně řebříčku)  nastrouhaného vajíčka  strouhanky  Směs by měla být vlhce sypká  Do domácí směsi můžete přidat také jemně nastrouhanou mrkev a tvaroh a strouhanku postupně nahraďte pšeničným šrotem.

3 Voda  Vodu na pití je nejlepší podávat v malých kloboukových napáječkách stojících na podlaze  Dáváte-li kuřatům vodu v misce či v jiné nádobce, musí být dostatečně mělká a úzká, aby z ní kuře mohlo jen pít a ne v ní šlapat  Mokrá kuřata totiž snadno onemocní a mohou se i v malém množství vody utopit  K pití je možné také podávat kysané mléko (až po týdnu věku), ale u něj je potřeba dbát na rychlou spotřebu.

4 Potrava - slepice Pozdější potrava  Slepice je všežravec  Dává se jí:  zrní (směs pšenice, ovsa, kukuřice a ječmene, někdy doplněná semínky slunečnice)  zelené krmení:  bobuloviny, např. ostružiny nebo maliny  zelenina, např. salát, brokolice, mrkev, nať cibule nebo česneku  jetel, vojtěška, mladé kopřivy, tráva, pampelišky  nebo ovoce, např. jablka či hrušky  hledá si taky žížaly, ponravy, slimáky a různý hmyz.

5 Co dávat  V obchodech je k dostání grit (vypálené a pomleté skořápky ústřic, které obsahují vápník nutný k tvorbě skořápky) a kamínky na trávení, které slepici v žaludku pomáhají rozmělňovat potravu  Základ krmení v chovech bývá kompletní krmivo, které bývá k dostání ve formě sypké směsi nebo granulí  Denně by se slepicím mělo dávat 30-100 g této potravy, v závislosti na výdeji energie a na druhu plemene  Důležité je zajistit slepicím přístup k čerstvé studené vodě  Slepice spotřebují dvakrát více vody než krmiva. Pokud jsou slepice žíznivé, nesnáší

6 Kde se dá co sehnat CoKdeCena K1Krmné směsi Kvídera 1 kg - 11 Kč, 20 kg – 224 Kč K2“—”1 kg – 10 Kč, 20 kg – 212 Kč Vápenný grit www.chovatel.com3 kg – 52 Kč Krmivo pro nosnice Petdiscont.cz25 kg - 325

7

8

9

10

11

12


Stáhnout ppt "Kuřátka - potrava Speciální krmiva  Malým kuřátkům podávejte speciální krmivo pro kuřata, které se prodává pod názvem K1  Krmivo jim dávejte ve velmi."

Podobné prezentace


Reklamy Google