Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kuřátka - potrava Speciální krmiva

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kuřátka - potrava Speciální krmiva"— Transkript prezentace:

1 Kuřátka - potrava Speciální krmiva
Malým kuřátkům podávejte speciální krmivo pro kuřata, které se prodává pod názvem K1 Krmivo jim dávejte ve velmi nízkých miskách, aby se k němu kuřata dostala Později přejděte dle stáří kuřat na odpovídající krmnou směs K2 a K3.

2 Jiné krmení (speciální krmiva)
Kuřata začínají zobat ve stáří 2-3 dnů, do té doby mají dostatečnou vnitřní rezervu, kterou získala ze žloutku. Pokud nechcete krmit kuřátka kupovanou směsí nebo jim chcete přilepšit, neuděláte chybu se směsí: jemně nakrájených kopřiv (případně řebříčku) nastrouhaného vajíčka strouhanky Směs by měla být vlhce sypká Do domácí směsi můžete přidat také jemně nastrouhanou mrkev a tvaroh a strouhanku postupně nahraďte pšeničným šrotem.

3 Voda Vodu na pití je nejlepší podávat v malých kloboukových napáječkách stojících na podlaze Dáváte-li kuřatům vodu v misce či v jiné nádobce, musí být dostatečně mělká a úzká, aby z ní kuře mohlo jen pít a ne v ní šlapat Mokrá kuřata totiž snadno onemocní a mohou se i v malém množství vody utopit K pití je možné také podávat kysané mléko (až po týdnu věku), ale u něj je potřeba dbát na rychlou spotřebu.

4 Potrava - slepice Pozdější potrava Slepice je všežravec Dává se jí:
 zrní (směs pšenice, ovsa, kukuřice a ječmene, někdy doplněná semínky slunečnice) zelené krmení:  bobuloviny, např. ostružiny nebo maliny zelenina, např. salát, brokolice, mrkev, nať cibule nebo česneku jetel, vojtěška, mladé kopřivy, tráva, pampelišky nebo ovoce, např. jablka či hrušky hledá si taky žížaly, ponravy, slimáky a různý hmyz.

5 Co dávat V obchodech je k dostání grit (vypálené a pomleté skořápky ústřic, které obsahují vápník nutný k tvorbě skořápky) a kamínky na trávení, které slepici v žaludku pomáhají rozmělňovat potravu Základ krmení v chovech bývá kompletní krmivo, které bývá k dostání ve formě sypké směsi nebo granulí Denně by se slepicím mělo dávat  g této potravy, v závislosti na výdeji energie a na druhu plemene Důležité je zajistit slepicím přístup k čerstvé studené vodě Slepice spotřebují dvakrát více vody než krmiva. Pokud jsou slepice žíznivé, nesnáší

6 Kde se dá co sehnat Co Kde Cena K1 Krmné směsi Kvídera
1 kg - 11 Kč, 20 kg – 224 Kč K2 “—” 1 kg – 10 Kč, 20 kg – 212 Kč Vápenný grit 3 kg – 52 Kč Krmivo pro nosnice Petdiscont.cz 25 kg - 325

7

8

9

10

11

12


Stáhnout ppt "Kuřátka - potrava Speciální krmiva"

Podobné prezentace


Reklamy Google