Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ČÍSELNÉ OBORY-RACIONÁLNÍ A IRACIONÁLNÍ ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ČÍSELNÉ OBORY-RACIONÁLNÍ A IRACIONÁLNÍ ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních."— Transkript prezentace:

1 ČÍSELNÉ OBORY-RACIONÁLNÍ A IRACIONÁLNÍ ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oboru oborů, je zaměřena na osvojení pojmů racionální a iracionální čísla, reálná čísla, k zopakování výpočtů s iracionálními čísly. Výukový materiál slouží také k procvičení svých vědomostí na daných příkladech a následnou kontrolu výpočtů. Očekávaný přínos Žák si zopakuje výpočet y s iracionálními čísly, částečné odmocňování, usměrňování, upevní a následně ověří své znalosti na příkladech. Tematická oblast Operace s čísly a výrazy Téma Číselné obory- racionální a iracionální čísla Předmět Matematika Ročník První Obor vzdělávání Maturitní obory Stupeň a typ vzdělávání Střední odborné vzdělání Název DUM Š21_S1_03_ Číselné obory- racionální a iracionální čísla Datum 30.4.2013 SOŠ JOSEFA SOUSEDÍKA VSETÍN ZLÍNSKÝ KRAJ

2 Reálná čísla 2

3 Vennův diagram číselných oborů 3 Q Z R

4 Příklady iracionálních čísel 4

5 Opakování číselných oborů 5

6 Řešení 6

7 Příklady s racionálními a iracionálními čísly 7

8 Řešení 8

9 9

10 10

11 Kontrola znalostí 11

12 Řešení 12

13 Zdroje Literatura: 1.Naděžda Kubešová, Eva Cibulková: Matematika-přehled středoškolského učiva. 2.vydání(dotisk). Třebíč: Petra Velanová, 2007.239. s., ISBN 978- 80-86873-05-3 2.Emil Calda, Oldřich Petránek, Jana Řepová: Matematika pro střední odborné školy a studijní obory středních odborných učilišť 1.část.6.vydání.Praha:Prometheus.2007.184.s.,ISBN 978-80-7196-041-6 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Šárka Čížová. 13


Stáhnout ppt "ČÍSELNÉ OBORY-RACIONÁLNÍ A IRACIONÁLNÍ ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních."

Podobné prezentace


Reklamy Google