Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 6. ročník ZŠ Předmět: Dějepis Autor: Mgr. Tomáš Bicek Základní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 6. ročník ZŠ Předmět: Dějepis Autor: Mgr. Tomáš Bicek Základní."— Transkript prezentace:

1 Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 6. ročník ZŠ Předmět: Dějepis Autor: Mgr. Tomáš Bicek Základní škola a Mateřská škola Větřní Školní 232 382 11 Větřní Téma hodiny: Pověsti o únosu Sabinek a o tom, jak husy zachránily Řím

2

3 POVĚSTI O ÚNOSU SABINEK A O TOM, JAK HUSY ZACHRÁNILY ŘÍM Únos Sabinek Kdy........................................................................................................... Příčina...................................................................................................... Záminka................................................................................................... Průběh..................................................................................................... Následky.................................................................................................. Rozuzlení................................................................................................. Husy zachránily Řím Před kým................................................................................................. Kdy.......................................................................................................... Kapitol..................................................................................................... Průběh.................................................................................................... Na památku.............................................................................................................................................................................................................

4 Úkol: Nakresli obrázek. Citát: Viribus unitis - Spojenými silami

5 Kapitol

6 Metodické doporučení: DUM slouží jako podklad pro zápis v pracovním sešitě. Seznamuje žáky s pověstmi z počátků římských dějin.

7 MICHOVSKÝ, V. Dějepis – Pravěk a starověk pro ZŠ, 2. díl. 2. vydání. Praha: Vydavatelství a nakladatelství Práce, 1988. ISBN 80-208-0338-6.


Stáhnout ppt "Škola pro děti Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2673 Příjemce: Doporučeno pro: 6. ročník ZŠ Předmět: Dějepis Autor: Mgr. Tomáš Bicek Základní."

Podobné prezentace


Reklamy Google