Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Victory HMS je nejstarší válečná loď. Je stále v provozu. Byla lodí admirála Horatia Nelsona velitele britského loďstva, který porazil francouzsko-španělské.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Victory HMS je nejstarší válečná loď. Je stále v provozu. Byla lodí admirála Horatia Nelsona velitele britského loďstva, který porazil francouzsko-španělské."— Transkript prezentace:

1

2

3 Victory HMS je nejstarší válečná loď. Je stále v provozu. Byla lodí admirála Horatia Nelsona velitele britského loďstva, který porazil francouzsko-španělské loďstvo v bitvě u mysu Trafalgar. Victory má typickou linií 18.st. Byla postavena v letech , v loděnicích Chatham, a vstoupil do služby v Royal Navy v roce V aktivní službě během příštích 34 let se zúčastnila se řady akcí, která zahrnuje i bitvu u mysu Trafalgaru v roce Trup lodi byl založen na tratích HMS Royal George. Náklady na její výstavbu a vyzbrojení v roce 1765 činily liber - což odpovídá nákladům na letadlovou loď přepočteno na aktuální hodnotu britské měny. V jeho konstrukci bylo použito přibližně stromů, z nichž 90% tvořily duby. Plocha plachet byla m 2.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26


Stáhnout ppt "Victory HMS je nejstarší válečná loď. Je stále v provozu. Byla lodí admirála Horatia Nelsona velitele britského loďstva, který porazil francouzsko-španělské."

Podobné prezentace


Reklamy Google