Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Identifikátor materiálu: EU – ICT2 – 2/32 Název materiálu:Kočka z láhve Autor:Monika Bezdíčková Vzdělávací oblast: Člověk a svět práce Předmět: Pracovní.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Identifikátor materiálu: EU – ICT2 – 2/32 Název materiálu:Kočka z láhve Autor:Monika Bezdíčková Vzdělávací oblast: Člověk a svět práce Předmět: Pracovní."— Transkript prezentace:

1 Identifikátor materiálu: EU – ICT2 – 2/32 Název materiálu:Kočka z láhve Autor:Monika Bezdíčková Vzdělávací oblast: Člověk a svět práce Předmět: Pracovní činnosti Anotace: Prostorové vyjádření Třída : 1. a 2. Datum: září 2012 Autorem všech fotografických materiálů: Monika Bezdíčková Základní škola a Mateřská škola Řepníky Řepníky 34, 538 65

2  Malá Zuzanka seděla u stolu a kreslila obrázky. Najednou přiběhla mourovatá kočka. Vyskočila na opěradlo její židle a pozorovala, co Zuzanka maluje.,,Copak to maluješ?" zeptala se.,,Kreslím pro tebe domeček," odpověděla Zuzanka.,,Podívej se : tohle je střecha, na ní komín a tady to jsou dveře...",,A co v něm budu dělat?",,Budeš topit v kamenech a vařit kaši." Zuzanka přimalovala ještě kouř, jak vychází z komína.,,A kde je okno? Kočka přece vždy skáče oknem.",,Hned tu budou okénka. Jedno, druhé, třetí a čtvrté..." Odpověděla Zuzanka a nakreslila čtyři okna.,,A kde se budu procházet?",,No přece tady." Zuzanka nakreslila kolem domu plot a řekla :,,Tohle bude zahrada." Kočka se podívala a vyprskla :,,Copak to vypadá jako zahrada? Vždyť tam nic neroste!",,Jen chvilinku počkej," řekla Zuzanka.,,Tady máš záhon s květinamy, opodál jablůňku s jablky a tady zase záhon se zeleninou : roste na nich mrkvička a zelí...",,Zelí," učklíbla se kočka.,,A kde budu chytat ryby?",,Třeby tady." Zuzanka nakreslila rybník a v něm rybičky.,,To se mi líbí... A ptáčci tam budou?" zeptala se zvědavá kočka.,,Já mám ptáčky moc ráda.",,Ovšem že ano. Vidíš, už se tu objevila slepička, kohoutek, tady je husa a tři kuřátka..." Kočka se najednou olízla, začala příst a tichounce zašeptala :,,No.. a myšky tam také budou... v tom domečku?",,Kdepak, myši tam nebudou!",,A kdo bude můj domeček hlídat?",,U domečku bude stát hlídač.." Zuzanka nakreslila boudu.,,Bude ho hlídat tenhle Bobík!" Při těch slovech mrskla kočka ocasem a naježila se.,,Mně se tvůj domeček nelíbí," řekla,,, Já v něm bydlet nebudu!" A odešla jako by ji někdo urazil. Řekněte nebyla to rozmazlená kočka?! A TO JE KONEC POHÁDEK O KOČKÁCH!!!!!!!

3

4

5

6

7

8

9

10

11  http://kocky-kotata.blogerka.cz/_/pohadky-o-kockach


Stáhnout ppt "Identifikátor materiálu: EU – ICT2 – 2/32 Název materiálu:Kočka z láhve Autor:Monika Bezdíčková Vzdělávací oblast: Člověk a svět práce Předmět: Pracovní."

Podobné prezentace


Reklamy Google