Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

.. Kosatka dravá Kosatka dravá známá také jako velryba zabiják, je největším zástupcem čeledi delfínovitý. Je všestranným predátorem stojícím na vrcholu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: ".. Kosatka dravá Kosatka dravá známá také jako velryba zabiják, je největším zástupcem čeledi delfínovitý. Je všestranným predátorem stojícím na vrcholu."— Transkript prezentace:

1 .

2 Kosatka dravá Kosatka dravá známá také jako velryba zabiják, je největším zástupcem čeledi delfínovitý. Je všestranným predátorem stojícím na vrcholu mořského potravního řetězce požírá ryby, želvy, ptáky, tuleně, žraloky a také jiné kytovce.

3 Delfín skákavý Delfín skákavý je známý druh, protože je často chován v delfináriích a je často používán pro výzkumné účely. Je podobný delfínu obecnému ale má kratší čelisti s menším počtem zubů.(Dožívá se 30–36 let).

4 Žralok tygří Žralok tygří (někdy též Žralok tygrovaný a též žralok polární) je velký žralok vyskytující se v mořích a oceánech suptropického a tropického pásu. Jeho váha může činit 385 až 635 kg. Někdy je nazýváván "smetištěm moře", protože si potravu nevybírá, sežere i takové věci, jako jsou automobilové značky nebo kanystry na benzin.

5 Velryba černá Velryba není ryba, ale savec z řádu kytovci Mimo jiné to znamená také to, že dýchá vzduch stejně jako všichni ostatní savci, tedy i člověk. Velryby patří mezi největší živočichy žijící na Zemi. Živí se planktonem. Lov velryb je druh mořského rybolovu, během kterého jsou velrybářskou flotilou loveni velcí mořští savci (velryby, plejtváci atd.). Výjimka ze zákazu lovu byla poskytnuta jen obyvatelstvu Sibiře, Aljašce a Grónska, kde je povolen jen lov některých druhů.

6 Tuleň grónský Úbytek volného ledu může ovlivnit populaci tuleňů a proto by měl být lov tuleňů v souladu s jejich reprodukcí, aby nedošlo k dramatickému úbytku jejich populace. Žije převážně na severu a v Severogrónském národním parku Fauna.

7


Stáhnout ppt ".. Kosatka dravá Kosatka dravá známá také jako velryba zabiják, je největším zástupcem čeledi delfínovitý. Je všestranným predátorem stojícím na vrcholu."

Podobné prezentace


Reklamy Google