Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:"— Transkript prezentace:

1 Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu: VY_32_INOVACE_VYT_1312 Funkce pro práci s textem Autor: Martin Votava Anotace: žák ví o existenci textových funkcí, dokáže měnit velikosti písmen v buňkách, slučovat textové hodnoty různých buněk, zjišťovat počet znaků apod. Metodika: prezentace slouží jako podpora přednášky Datum vytvoření: říjen 2012

2 Funkce pro práci s textem Tyto funkce operují s textem, tam kde je to potřeba. Umí srovnávat obsahy buněk (STEJNÉ). Spojovat obsahy buněk (CONCATENATE) Vyhledávat a nahrazovat text (LEFT, RIGHT, NAHRADIT).

3 Funkce pro práci s textem Převádět čísla na text a naopak (KČ, HODNOTA NA TEXT, HODNOTA). Odstranit mezery (PROČISTIT) a netisknutelné znaky (VYČISTIT). V textu změnit velikost písmen (VELKÁ, VELKÁ2, MALÁ)

4 Funkce pro práci s textem Zjistit počet znaků v buňce. A podobně.

5 Použité zdroje NAVRÁTIL, Pavel. S počítačem nejen k maturitě - díl 1. 6. vyd. Kralice na Hané: Computer Media, s.r.o., 2006. ISBN 80-86686-60-4. Nápověda Microsoft Office 2010. Všechny obrázky jsou screenshoty (nebo jejich části) z prostředí MS Office a MS Windows.


Stáhnout ppt "Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google