Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NRKN Národní registr kloubních náhrad Školení uživatelů Ministerstvo zdravotnictví, 21. 1. 2015 Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NRKN Národní registr kloubních náhrad Školení uživatelů Ministerstvo zdravotnictví, 21. 1. 2015 Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím."— Transkript prezentace:

1 NRKN Národní registr kloubních náhrad Školení uživatelů Ministerstvo zdravotnictví, 21. 1. 2015 Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Integrovaného operačního programu a státního rozpočtu ČR. Reg. číslo projektu: CZ.1.06/1.1.00/07.06382 Název projektu: 23-Úprava rezortních registrů a konsolidace rezortních dat v návaznosti na základní registry VS

2 Obsah školení  Nový národní registr kloubních náhrad, cíl řešení  Přechod na nový systém  Systémové požadavky  Aplikační role  Přihlášení do registru  Praktická ukázka  Nový systém NRKN  Statistiky, sestavy (export do PDF, Excelu)  Datová kostka (Excel)

3 Nový národní registr kloubních náhrad, cíl řešení; JTP  Cíle řešení Národního registru kloubních náhrad  Vylepšení stávající registr o nové funkcionality  Nastavení jednotné technologie napříč národními registry  Stávající registr umožnuje evidenci operací náhrad kyčelního kloub. Nový registr poskytuje evidenci operací náhrad kyčelního kloubu, kolenního kloubu, hlezenního kloubu, loketního a ramenního kloubu.  Nový registr je řešen v rámci jednotné technologické platformy (tzv. JTP), která je použita i pro ostatní zdravotní registry

4 Přechod na nový systém  Spuštění nového systému 1. 3. 2015  16. 2. 2015 bude zastaven provoz současného registru kyčlí (do 15.2. bude možno zadávat data náhrad kyčle obvyklým způsobem).  Do 15. 2. 2015 je nezbytné vložit všechna data náhrad kyčle za rok 2014. Rok bude poté uzavřen !  Do nového registru bude možno zpětně vkládat všechna data pro všechny náhrady kloubů provedené od 1. 1. 2015  Starý registr kyčlí bude od 15. 2. 2015 přístupný jen pro čtení a pro kontrolu starších dat pravděpodobně do konce roku 2015.

5 Systémové požadavky na nový registr NRKN  Doporučený internetový prohlížeč  Internet Explorer (verze 8, 9, 10, 11)  Mozilla Firefox (verze 4 – 17)  Internetový prohlížeč musí mít zapnutou podporu JavaScriptu  Jedná se o obecné požadavky JTP

6 Přihlášení do registru  Registr je na adrese: https://ereg.ksrzis.cz/  K přihlášení jsou potřeba přístupové údaje (přihlašovací jméno, heslo).  V každém zdravotnickém zařízení bude stanovena osoba „žadatel“. Tento "oprávněný žadatel" je osoba, která žádá za Vaše zdravotnické zařízení o přístupy jednotlivých uživatelů a přiřazení rolí do registru NRKN. Na základě touto osobou provedené žádosti by na Váš e-mail měly dorazit přihlašovací údaje.

7 Podpora  V případě metodických dotazů na postup registrace atp. prosím kontaktujte regionální pracoviště Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS)  V případě dotazů na technickou podporu týkajících se registru NRKN prosím využijte následujících kontaktů:  KSRZIS – Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy  +420 261 092 462  helpdesk.registry@ksrzis.cz

8  Praktická ukázka

9 Aplikační role  Uživatel – běžný uživatel  Pořizuje operace za své pracoviště  Mění nebo ruší (stornuje) záznamy operací, které sám pořídil  Nahlíží do číselníků  Přístup ke čtení ke všem operacím na jeho pracovišti  Statistika za své pracoviště, anonymizovaná (agregovaná data) za všechna pracoviště  Změna nebo rušení do 7 dní od pořízení  Super uživatel  Pořizuje operace za své pracoviště  Mění nebo ruší (stornuje) záznamy operací na svém pracovišti  Nahlíží do číselníků  Přístup ke čtení ke všem operacím na jeho pracovišti  Statistika za své pracoviště, anonymizovaná (agregovaná data) za všechna pracoviště  Změna nebo rušení do 28 dní od pořízení

10 Co se eviduje  Kloub (kyčel, rameno, …)  Strana (pravá, levá)  Druh endoprotézy (totální endoprotéza, bipolární endoprotéza, …)  Způsob fixace komponenty (cementovaná, necementovaná, …)  Druh spojení komponent (nestištěná – standardní, závěsná, …) [jen kolenní a loketní kloub]  Mobilní prvky (pohyblivá vložka pouze rotační, fixní vložka) [jen kolenní, loketní kloub a hlezenní kloub]  Způsob fixace pately, radia (cementovaná, necementovaná) [jen kolenní a loketní kloub]  Poškození glenoidu [jen ramenní kloub]  Druh pooperační fixace (sádrový obvaz, ortéza, …)  Diagnóza prim. operace (primární artróza, revmatoidní artritida, …)  Kostní štěp (autogenní, alogenní, …)  Typ předchozí operace (osteosyntéza prox. femuru, osteosyntéza pánve, …)  Příčiny revize (uvolnění acetabulární komp. Aseptické, recidivující luxace, …)  Způsob revize (výměna femorální komponenty, výměna všech komponent, …)  Přístup k operovanému kloubu (anterolaterální, transgluteální, …)  Konstrukce protézy pro loket/hlezno (obě komponenty povrchové, obě komponenty s dříky, …) [jen loketní kloub a hlezenní kloub]  Materiál (cement, běžný materiál, augmentace, materiál pro patelu, materiál pro hlavičku radia)

11 Seznam operací - popis  Obrazovka pro vyhledání operace umožňuje vyhledat libovolné záznamy operací.  V horní části obrazovky jsou standardní filtry, které lze pro vyhledávání použít.  Pod filtry je panel tlačítek, který obsahuje tato tlačítka:  Nová operace - zobrazí obrazovku pro zadání nové operace  Vyhledat - vyhledá podle zadaných filtrů všechny záznamy operací  Vymazat kritéria - vymaže nastavené filtry  Export a tisk- vyexportuje výsledek vyhledávání do souboru formátu csv (možno otevřít v textovém editoru nebo v MS Excel)  Uložit nastavení - uloží uživatelem nastavený počet položek (řádek) na stránku (ve vyhledávání) a řazení  Pod tlačítky se po vyhledání zobrazí seznam výsledků. Výsledky jsou filtrovány podle vyplněných filtrů a podle přístupových práv. Oddělení zdravotnického zařízení (v závislosti na nastavení přístupových práv) vidí pouze operace svého oddělení.  Seznam výsledků je stránkován po 50 záznamech (počet záznamů na stránku lze uživatelsky změnit).  Každý řádek výsledné tabulky obsahuje tlačítko "Detail", které vede na Detail operace.

12 Zadání operace - popis  Vyplňte pole ve formuláři. Pole jsou seskupena do logických celků, která k sobě patří.  Po vyplnění formuláře stiskněte jedno z tlačítek pod formulářem:  Uložit a nová operace - zvaliduje a pokud jsou data v pořádku, tak uloží záznam operace a zobrazí nový, prázdný formulář pro zadání další operace.  Uložit a duplikovat - zvaliduje a pokud jsou data v pořádku, tak uloží záznam operace. Zobrazí se informace o uložení a předvyplněný formulář pro zadání nové operace. Předvyplněný bude hodnotami z naposledy zadávané operace.  Uložit - zvaliduje a pokud jsou data v pořádku, tak uloží záznam operace. Formulář zadané operace zůstává zobrazený pro čtení.  Uložit a seznam operací - zvaliduje a pokud jsou data v pořádku, tak uloží záznam operace a přejde na seznam operací.  Seznam operací - přejde na seznam operací bez uložení.

13 Validace rodné číslo  Rodné číslo se zadává bez lomítka  Validace (kontrola) rodného čísla vychází z předepsaného formátu rodného čísla (viz. např.: http://cs.wikipedia.org/wiki/Rodn%C3%A9_%C4%8D%C3%AD slo ) http://cs.wikipedia.org/wiki/Rodn%C3%A9_%C4%8D%C3%AD slo  Rodné číslo musí být zadané na 9 nebo 10 znaků  Rodné číslo musí být dělitelné 11 (mimo specifických případů)  Specifika (Použití ve specifických případech u cizinců, pokud cizinec nemá přidělené rodné číslo. Primárně se zadává rodné číslo přidělené nemocničním informačním systémem.):  Lze vložit „rodné číslo“ ve formátu RRMMDD9999 (RR – rok, MM – měsíc, DD – den)  Lze vložit „rodné číslo“ ve formátu RRMMDDLLLX (RR – rok, MM-měsíc, DD – den, LLL – libovolné číslo, X – znak X)

14 Nápověda k formuláři  Na každé obrazovce (formuláři) je odkaz na nápovědu  Zobrazí se nápověda k dané obrazovce (formuláři)

15 Hlášení problémů, eLearning  Pod ikonou „i“ se nachází  formulář pro nahlášení problému s registrem  eLearning – on-line výukový kurz pro práci s JTP a registrem

16 Přihlášení do registru

17 Úvodní obrazovka 1 (Dashboard)

18 Úvodní obrazovka 2 (Dashboard NRKN)

19 Seznam operací

20 Detail (editace) operace – část 1

21 Detail (editace) operace – část 2

22 Detail (editace) operace – část 3

23 Detail (editace) operace – část 4

24 Seznam materiálů (číselník)

25 Detail materiálu

26 Vytěžování – ukázka reportu

27 Datová kostka (Excel)

28


Stáhnout ppt "NRKN Národní registr kloubních náhrad Školení uživatelů Ministerstvo zdravotnictví, 21. 1. 2015 Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím."

Podobné prezentace


Reklamy Google