Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Plánování a controlling 1 Ing. Jaroslava Tománková, Ph.D.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Plánování a controlling 1 Ing. Jaroslava Tománková, Ph.D."— Transkript prezentace:

1 Plánování a controlling 1 Ing. Jaroslava Tománková, Ph.D. tomankov@fsv.cvut.cz

2 Obsah

3 Úkoly Ustanovení týmů (cca 4 studenti), kteří budou řídit výrobu ve stavební firmě – stanovení pracovní náplně jednotlivců (subdodávky, mechanizace, zásobování, lidi), vedoucího pracovníka (výr. ředitel – odpovědný za odevzdávání úkolů). Výběr 1 stavební firmy z TERI, která bude zajišťovat realizaci všech staveb studentů v týmu. Odevzdat v deskách (které budou sloužit po celý semestr) některé úkoly stačí odevzdat elektronicky (např. časové plány). Zpracovat výrobní plán na r. 2011 a 2012 za střediska a celkem, naplní tento program plánovaný obrat firmy?

4 Úkoly Aktualizace časového plánu k 30.9.2011 (od 10. do 24.7.11 intenzivně pršelo a na otevřených stavbách se nepracovalo, zemní práce trvaly o 50% déle vzhledem k vyšší třídě horniny). Subdodávky – určení subdodavatelů pro všechny stavby ve firmě, úprava nákladů 3-5 subdodávek podle skutečných nabídek (katalog subdodávek), plán subdodávek na IV.Q 2011, Plán vlastních prací, plán potřeb lidí a porovnání s kapacitou firmy, plán mechanizace (jeřáb, výtah).

5 Operativní řízení projektu Cíl operativního řízení projektu (Project Control) prosazení plánovaných cílů projektu, Základní vstupy operativního řízení časové plány projektu, plány nákladů a zdrojů (směrný plán) výkazy výkonů, skutečně vynaložené náklady, uskutečněné platby, požadavky na změny.

6 Obsah Tvorba směrných plánů a procesy aktualizace Kontrola termínového postupu, zdrojů a nákladů Analýza (řízení) dosažené hodnoty (EVM/EVA) Analýza vývoje nákladů Hlášení o stavu projektu (Reporting) Řízení změn (Change Management)

7 Postup operativního řízení projektu zjištění skutečného stavu rozpracovanosti činností vyhodnocení stavu – porovnání skutečnosti a plánu rozhodnutí o dalším postupu – nápravná opatření aktualizace event. sestavení nového plánu ukončení a předání projektu závěrečné vyhodnocení projektu – poučení z projektu Kontrolní hlášení o stavu projektu Implementační plán projektu Souhrnná zpráva „testament projektu Evidence, směrný plán

8 Směrný plán (Baseline)

9 Operativní řízení Základní předpoklady pro efektivní operativní řízení : kontrolovatelné a měřitelné cíle projektu, jednoznačná a úplná specifikace projektu (srovnávací základna), stanovení metod zjištění kontrolních dat, jednoznačné přiřazení pravomocí a odpovědnosti, určení zásad, způsobu zpracování a toku informací v projektu.

10 Aktualizace plánu Ukázka aktualizace (MS Project)


Stáhnout ppt "Plánování a controlling 1 Ing. Jaroslava Tománková, Ph.D."

Podobné prezentace


Reklamy Google