Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Demontáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Demontáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec."— Transkript prezentace:

1 Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Demontáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec 2012 Název:VY_32_INOVACE_10.2.07.STR Anotace: Brzdový buben, brzdové čelisti, brzdový váleček, vratné pružiny, samostav brzdy. Metodický pokyn: Materiál inovativním způsobem zužuje vztah mezi teoretickou a praktickou výukou. Fotografie pořízené v reálných podmínkách odborného výcviku dokumentují každý krok pracovního postupu při kontrole, údržbě a opravách částí silničních motorových vozidel. Multimediální výuka se stává názornější a podporuje tak zájem a aktivitu i u slabších žáků. Otázky na konci tématu ověřují, jak žáci danou problematiku zvládli, a po vytištění je lze použít i jako samostatný test. Prezentace je primárně určena pro výklad v hodině, v odborném výcviku tvoří vhodný doplněk při odborných instruktážích před zahájením cvičných prací, ale díky své názornosti může být využita i k samostudiu a pro distanční formu vzdělávání.

2

3 KONSTRUKCE BRZDY 1 – BRZDOVÝ VÁLEČEK 2 – BRZDOVÉ ČELISTI 3 – PÁKA RUČNÍ BRZDY 4 – ROZPĚRKA 5 – SAMOSTAV 6 - PRUŽINA

4 DEMONTÁŽ BRZDY 1.PROVEDEME DEMONTÁŽ KOL 2.DEMONTUJEME ŠROUB UPEVŇUJÍCÍ BRZDOVÝ BUBEN

5 DEMONTÁŽ BRZDY ODBLOKUJEME SAMOSTAV BRZDY

6 DEMONTÁŽ BRZDY DEMONTUJEME BUBEN BRZDY

7 DEMONTÁŽ BRZDY ODSÁTÍ OTĚRU Z VNITŘKU BRZDY

8 DEMONTÁŽ BRZDY MONTÁŽNÍ SADA

9 DEMONTÁŽ BRZDY PROVEDEME DEMONTÁŽ MISEK A PRUŽIN ČEPŮ ČELISTÍ

10 DEMONTÁŽ BRZDY POMOCÍ KLEŠTÍ PROVEDEME DEMONTÁŽ PRUŽINY

11 DEMONTÁŽ BRZDY POMOCÍ PŘÍPRAVKU UVOLNÍME ČELISTI BRZDY

12 DEMONTÁŽ BRZDY ZAJISTÍME BRZDOVÝ VÁLEČEK

13 DEMONTÁŽ BRZDY ODPOJÍME LANKO PARKOVACÍ BRZDY

14 DEMONTÁŽ BRZDY DEMONTUJEME BRZDOVÉ ČELISTI

15 DEMONTÁŽ BRZDY BRZDOVÉ ČELISTI

16 KONTROLNÍ OTÁZKY 2. Co je třeba provést před demontáží brzdového bubnu? odjistit klínek samostavu brzdy 3. Co je předmětem kontroly po demontáži bubnové brzdy? prohlídka všech částí s určením zjevných poškození a opotřebení kontrola tloušťky třecího obložení brzdových čelistí těsnost brzdového válečku 1. Kdy je nutné provést výměnu brzdových čelistí? pokud se sníží účinnost provozních a parkovací brzdy pokud je tloušťka třecího obložení pod mezí jeho opotřebení

17 Použité zdroje: Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Petr Koblížek.


Stáhnout ppt "Autor:Petr Koblížek Předmět/vzdělávací oblast: Montáže a opravy Tematická oblast:Podvozek Téma:Demontáž bubnové brzdy Ročník:2. Datum vytvoření:prosinec."

Podobné prezentace


Reklamy Google