Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Předmět:Český jazyk Ročník:3. Téma:VYJMENOVANÁ SLOVA PO Z Cíl:Žák odůvodňuje a správně píše i, y po obojetných souhláskách Vypracovala:Mgr. Veronika Macíková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Předmět:Český jazyk Ročník:3. Téma:VYJMENOVANÁ SLOVA PO Z Cíl:Žák odůvodňuje a správně píše i, y po obojetných souhláskách Vypracovala:Mgr. Veronika Macíková."— Transkript prezentace:

1 Předmět:Český jazyk Ročník:3. Téma:VYJMENOVANÁ SLOVA PO Z Cíl:Žák odůvodňuje a správně píše i, y po obojetných souhláskách Vypracovala:Mgr. Veronika Macíková ZŠ s RVMPP Buzulucká, TEPLICE POZNÁMKY: List č. 3: Vyluštit křížovky. List č. 4: Vyluštit křížovky. List č. 5:Seznamování se s novou skupinou vyjmenovaných slov po z. List č. 6: Přiřadit novou skupinu vyjmenovaných slov po z ke správné definici. List č. 7:Seznámení se se slovy odvozenými z vyjmenovaných slov. List č. 8:Doplňování slov do vět podle významu. List č. 9:Samostatná práce do sešitu (doplňování i, í a y, ý). List č. 10:Zdroje použitých obrázků. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Co budeme dělat? 1)Zopakujeme si vyjmenovaná slova a zároveň doplníme křížovky. 2)Seznámíme se s další skupinou vyjmenovaných slov, tentokrát po z. 3)Znáš jejich kamarády? 4)Zkus je používat. 5)Samostatná práce do sešitů.

3 Máme rádi křížovky! 1.Postel, skříň, stůl, židle jsou… 2.Mléčný výrobek. 3.Opak slova odemykat. 4.Včely z květin sbírají… 1.Dobré ráno nebo také dobré… 2.… koňadra. 3.Moucha, vosa, komár jsou… 4.Opak slova nízký. 5.Kůň na noze nemá botu, ale… 1. 2. 3. 4. 1. 2. 3. 4. 5.

4 Stále luštíme… Stále luštíme… 1.Jestliže to není dřevina, mohla by to být… 2.Za svůj čin musíš… 3.… je železná košile. 4.Okřídlená myš. 5.Velká sova. 6.Vhánět vzduch do ohně. 7.Vnímat zvuk ušima. 1.Plevel. 2.Stávat se suchým. 3.Brečet a popotahovat. 4.Hubený jako… 5.Budova, v níž se mele mouka. 6.Kovář vložil podkovu do… 5. 2. 3. 4. 1. 6. 7. 1. 2. 3. 4. 5. 6.

5 BRZY – JAZYK – NAZÝVAT - RUZYNĚ

6 Úkol: Uhádni vyjmenované slovo. Mezinárodní letiště, jež se nachází v hlavním městě ČR. Vstávání v tuto ranní dobu není vždy příjemné. Někdy bývá ještě tma. Někdo se tak jmenuje, někdo se tak… Smyslový orgán, který najdeme v ústech. Rovněž tak označujeme řeč. Např.: anglický…

7 ZNÁŠ JEJICH KAMARÁDY? brzy jazýček, jazykolam, cizojazyčný, dvojjazyčný vyzývat, výzva, ozývat se, neozývat se, vzývat ruzyňský

8 ZVLÁDNEŠ DOPLNIT TEXT? Při v__učování __________ únavou. __________ pojedeme na výlet do Plzně. Na jaře se __________ ráno oz__vají ptáčci. Ležel v posteli a měl __________. Jak se __________ naše hlavní město? Letiště v Praze se jmenuje __________. Táta jel natankovat __________. V komíně je sl__šet __________. Naše děti mají mlsné __________. Za domem je zbořená __________. Nápověda: naz__vápoz__tříjaz__čkyz__mnici meluz__naz__valbrz__benz__n z__dkaRuz__ně

9 DOPLŇ SLOVA A NAPIŠ JE DO SEŠITU. s__chravý podz__m, v__pláznutý jaz__k, těžk__ jaz__kolam, letiště Ruz__ně, jaz__ková škola, s__lný z__mník, z__vat únavou, brz__čko ráno, b__lá z__ma

10 POUŽITÉ OBRÁZKY Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2010-08-31]. Dostupné pod licencí Creative Commons na www: http://www.wikimedia.org.http://www.wikimedia.org LIST Č. 6: brzy - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Morning.JPGhttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Morning.JPG LIST Č. 6: jazyk - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tongue.agr.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tongue.agr.jpg LIST Č. 6: nazývat - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Park_club_-_name.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Park_club_-_name.jpg LIST Č. 6: Ruzyně - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Saskatoon_089.jpghttp://commons.wikimedia.org/wiki/File:Saskatoon_089.jpg Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Předmět:Český jazyk Ročník:3. Téma:VYJMENOVANÁ SLOVA PO Z Cíl:Žák odůvodňuje a správně píše i, y po obojetných souhláskách Vypracovala:Mgr. Veronika Macíková."

Podobné prezentace


Reklamy Google