Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Voda je základní složkou života na zemi. Bez vody by nebyl život. Člověk si neuvědomuje, jak moc by měl být za vodu vděčný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Voda je základní složkou života na zemi. Bez vody by nebyl život. Člověk si neuvědomuje, jak moc by měl být za vodu vděčný."— Transkript prezentace:

1

2

3 Voda je základní složkou života na zemi. Bez vody by nebyl život. Člověk si neuvědomuje, jak moc by měl být za vodu vděčný.

4 Voda je podstatou lidské bytosti Voda tvoří 60-70 % těla dospělého člověka. U narozeného dítěte dokonce 70-80 %.

5 Koloběh vody v lidském těle Voda je v lidském těle v neustálém koloběhu na jedné straně je přijímána na druhé straně je po splnění svých funkcí z těla vracena do vnějšího prostředí

6 Vylučování vody z těla Člověk vyloučí denně zhruba 2,5 litrů vody. Aby mohlo lidské tělo normálně fungovat, musí každý člověk vyloučenou vodu pravidelně doplňovat.

7 Přijímání vody Bez potravy vydrží člověk celé měsíce, bez vody pouze několik dní. Pro zdravý život by měl každý člověk doplnit veškerou vyloučenou vodu, tj. 2,5 litrů 1 l přijmeme v potravě 1,5 l bychom měli vypít

8 Žízeň Člověk má sklon k tomu pít pouze tehdy, když má žízeň. Pocit žízně je ale jen alarmující mechanizmus, upozorňující na vážnější nedostatek vody v našem těle.

9 A zase žízeň V případě, že na signál žízně nereagujeme, může dojít k poškození organizmu nebo narušení některých jeho funkcí. Pravidelný příjem vody v různých podobách je nezbytný pro udržení naší schopnosti pracovat, učit se, bavit se, ale i jenom v klidu odpočívat.

10 Pitný režim Neměli bychom tedy čekat, až se nedostatek vody v našem těle přihlásí pocitem žízně, ale dbát na pravidelný přísun tekutin. Nemělo by se pít jen nárazově, ale pravidelně po celý den.

11 Člověk není velbloud… Žíznivý velbloud dokáže vypít během 10 minut skoro 100 l vody, bez vody pak vydrží až 1 měsíc


Stáhnout ppt "Voda je základní složkou života na zemi. Bez vody by nebyl život. Člověk si neuvědomuje, jak moc by měl být za vodu vděčný."

Podobné prezentace


Reklamy Google