Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

12.10.2012 Téma: MĚŘENÍ STŘÍDAVÉHO PROUDU A STŘÍDAVÉHO NAPĚTÍ Pár obrázků Studijní text Zajímavosti z tématu Tajenka Slovo závěrem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "12.10.2012 Téma: MĚŘENÍ STŘÍDAVÉHO PROUDU A STŘÍDAVÉHO NAPĚTÍ Pár obrázků Studijní text Zajímavosti z tématu Tajenka Slovo závěrem."— Transkript prezentace:

1 12.10.2012 Téma: MĚŘENÍ STŘÍDAVÉHO PROUDU A STŘÍDAVÉHO NAPĚTÍ Pár obrázků Studijní text Zajímavosti z tématu Tajenka Slovo závěrem

2 2.2 MĚŘENÍ STŘÍDAVÉHO PROUDU A STŘÍDAVÉHO NAPĚTÍ

3

4

5

6 Studijní text

7 V obvodu se stejnosměrným proudem se na ampérmetru ručka ustálí na nějaké hodnotě. Při změně polarity se ručka vychýlí na opačnou stranu stejné hodnoty.

8 Pro měření střídavého proudu a napětí musíme používat takový ampérmetr (voltmetr), jehož ručka se vychýlí vždy jen na jednu stranu bez ohledu na směr proudu. Tím naměříme efektivní hodnotu proudu nebo napětí. Ta je mezi hodnotou největší a nulovou. Značí se I, U.

9

10

11 Proč měříme efektivní hodnoty? Mají stejný účinek jako stejnosměrný proud nebo napětí o stejné hodnotě. Měřidla pro stejnosměrné hodnoty a střídavé hodnoty se odlišují značením.

12 Zajímavosti z tématu… http://www.radiojournal.cz/servisaky/strproud.pd f http://www.radiojournal.cz/servisaky/strproud.pd f www.zskvary.cz/Zaci/Stranky/Vznik_str_pr_a_n ap.ppt www.zskvary.cz/Zaci/Stranky/Vznik_str_pr_a_n ap.ppt http://www.zslado.cz/vyuka_fyzika/e_kurz/9/stri dproud/stridproudvykl.htm http://www.zslado.cz/vyuka_fyzika/e_kurz/9/stri dproud/stridproudvykl.htm http://measure.feld.cvut.cz/cs/system/files/files/ cs/vyuka/predmety/x38ema/EMA- Predn_6tisk.pdf http://measure.feld.cvut.cz/cs/system/files/files/ cs/vyuka/predmety/x38ema/EMA- Predn_6tisk.pdf http://amper.ped.muni.cz/jenik/nejistoty/html_tre e/node15.html http://amper.ped.muni.cz/jenik/nejistoty/html_tre e/node15.html

13 Tajenka

14 1) Útkový samet stříhaný kotoučovými noži naráz po celé šířce. 2) Písmeno, které se v češtině může vyskytovat pouze po vybraných souhláskách a v závislosti na předchozí souhlásce mění výslovnost. 3) Kulturní rostlina mající léčivé účinky. Obsáhlý rod rostlin z čeledě brukvovitých. 4) Internetová pošta. 5) Číslo jinak. 6) Obraz anglicky.

15 1) Manšestr 2) Ě 3) Řeřicha 4) Email 5) Numero 6) Image

16 Slovo závěrem… Hodnota střídavého proudu a střídavého napětí, kterou změříme apermetrem a voltmetrem na střídavý proud a napětí, se nazývá efektivní hodnota proudu a efektivní hodnota napětí.

17


Stáhnout ppt "12.10.2012 Téma: MĚŘENÍ STŘÍDAVÉHO PROUDU A STŘÍDAVÉHO NAPĚTÍ Pár obrázků Studijní text Zajímavosti z tématu Tajenka Slovo závěrem."

Podobné prezentace


Reklamy Google