Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PLÍCE.  - musíme dýchat a zásobovat tělo kyslíkem  - zároveň se musíme zbavovat oxidu uhličitého  - než se vzduch dostane do plic projde dýchacími.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PLÍCE.  - musíme dýchat a zásobovat tělo kyslíkem  - zároveň se musíme zbavovat oxidu uhličitého  - než se vzduch dostane do plic projde dýchacími."— Transkript prezentace:

1 PLÍCE

2  - musíme dýchat a zásobovat tělo kyslíkem  - zároveň se musíme zbavovat oxidu uhličitého  - než se vzduch dostane do plic projde dýchacími cestami, zahřeje se a zvlhčí Kdo naopak přijímá oxid uhličitý a vydává kyslík? Dýchací cesty:  - nosní dutina  - nosohltan  - hrtan  - průdušnice (je jedna)  - průdušky (jsou dvě)  - plíce Při dýchání se zvedá a klesá hruď.

3  nosní dutina  Nosohltan  Záklopka se uzavře, když jíš, takže jídlo nespadne do průdušnice  Hrtan (patří již k dolním cestám dýchacím)

4  průdušnice  průdušky  plíce

5  Hrtan  Průdušnice  Pravá plíce má 3 laloky  Levá plíce má 2 laloky

6  Když dýcháme špatný vzduch, cítíme se unavení  Vzduch obsahuje 21 procent kyslíku  Za 1 hodinu ve třídě klesne obsah kyslíku na 20 procent  Toho si nikdo nevšimne  Problém je kysličník uhličitý, který vydechujeme  Po jedné hodině stoupne až 10x  Kysličník uhličitý ve větším množství je pro člověka jedovatý

7  Ne všude je vzduch, tak si jej někteří lidé nosí s sebou – kteří?

8  Kolikrát za minutu se nadechneš?  Kolikrát za den se nadechneš?  Jak dlouho vydržíš nedýchat?  Víš, jaký je světový rekord pod vodou ?  Už víš kdo vyrábí kyslík?  Asi 16x v klidu (při hře až 30x)  Asi 23 000krát ??  si 6 minut  Zelené rostliny


Stáhnout ppt "PLÍCE.  - musíme dýchat a zásobovat tělo kyslíkem  - zároveň se musíme zbavovat oxidu uhličitého  - než se vzduch dostane do plic projde dýchacími."

Podobné prezentace


Reklamy Google