Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění výuky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění výuky."— Transkript prezentace:

1 Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název DUMuVY_32_INOVACE_KEV_0919 Stupeň a typ vzděláníStřední odborné vzdělávání Vzdělávací oborDesign a tvorba keramiky Tematický okruhDinasové výrobky Druh učebního materiáluVýukový materiál Cílová skupinaŽáci 2. ročníku AnotaceVytváření, charakteristika, použití dinasových výrobků Klíčová slovaVypalovací teplota, vytváření, charakteristika, použití dinasových výrobků Datum Dinasové výrobky

2 O Název je podle anglického města, kde se tyto výrobky poprvé začaly vyrábět. O Nositelem žáruvzdornosti dinasových výrobků je SiO2, který těmto výrobkům dodává vysloveně kyselý charakter (90% SiO2, 5% CaO). O Ostřivo - předdrcené křemičité suroviny se za sucha misí v mísiči, kam se vlije pojivo (hašené vápno).

3 Vytváření O Dinasové výrobky se vytvářejí Iisováním v hydraulickém lisu. Vypalovací teplota dinasových výrobků je nad 1400 °C a výpal trvá kolem 200 hodin.

4 Charakteristika O Žáruvzdornost dinasových výrobků je vysoká, protože bod táni SiO2 je 1710 °C. O Dinasové výrobky mají největší tepelnou citlivost v rozmezí 20 – 600 °C.

5 Použití O Dinasové výrobky se od ostatních žáruvzdorných výrobků liší tím, že se v žáru nedosmršťují, ale rozpínají. Proto se používají například do kleneb pecí a nebo do akumulačních kamen. O Používají se především ve sklářském a hutnickém průmyslu, kde je nepřetržitý provoz a kde teplota nikdy neklesne k této kritické hranici.

6 POUŽITÍ DINASOVÝCH VÝROBKŮ: klenby v tunelových a cihlářských pecích sklenářském a hutnickém průmyslu VYTVÁŘENÍ DINASOVÝCH VÝROBKŮ: v lisováním v hydraulickém lisu

7 DĚKUJI ZA POZORNOST!


Stáhnout ppt "Název školyStřední odborná škola Luhačovice Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0370 AutorBc. Magda Sudková Název šablonyIII/2 – Inovace a zkvalitnění výuky."

Podobné prezentace


Reklamy Google