Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Charakterizuje je mohutný krunýř, který shora a na bocích kryje hlavohruď. Uvnitř jsou ukryty žábry. Krunýř neroste, proto je v pravidelných intervalech.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Charakterizuje je mohutný krunýř, který shora a na bocích kryje hlavohruď. Uvnitř jsou ukryty žábry. Krunýř neroste, proto je v pravidelných intervalech."— Transkript prezentace:

1

2 Charakterizuje je mohutný krunýř, který shora a na bocích kryje hlavohruď. Uvnitř jsou ukryty žábry. Krunýř neroste, proto je v pravidelných intervalech svlékán. Mají jen málo vyvinutá klepeta nebo je úplně postrádají. Tím mohutnější jsou její tykadla a zadek. Nohy jsou zakončeny drápky. Langusty se přes den ukrývají ve skaliskách, v puklinách a děrách a teprve navečer vychází na lov. Živí se především mlži a ostnokožci. Rozmnožují se vajíčky, které samice nosí pod zadečkem. Z nich se po půl roce líhnou průhledné larvy.

3 Langusta obecná Langusta obecná patří k nejmohutnějším korýšům. Dosahuje délky 45 cm a váhy 8 kg. Žije ve Středozemním moři a na západním pobřeží Evropy až po jižní Anglii. Noční živočich živící se dravě nebo mršinami. Tykadla jsou delší než tělo. Oblíbení jsou jako potrava zejména v přímořských krajích, ale dnes se s nimi můžeme setkat i v našich prodejnách a restauracích.

4

5

6 langusta karibská

7 langusta tečkovaná

8 langusta kalifornská

9 langusta pruhovaná

10 langusta malovaná

11 langusta ozdobná


Stáhnout ppt "Charakterizuje je mohutný krunýř, který shora a na bocích kryje hlavohruď. Uvnitř jsou ukryty žábry. Krunýř neroste, proto je v pravidelných intervalech."

Podobné prezentace


Reklamy Google