Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LEASING. Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1295Ročník: 2. a 3. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Výpočty o majetku Téma:Leasing Jméno autora:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LEASING. Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1295Ročník: 2. a 3. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Výpočty o majetku Téma:Leasing Jméno autora:"— Transkript prezentace:

1 LEASING

2 Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1295Ročník: 2. a 3. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Výpočty o majetku Téma:Leasing Jméno autora: Ing. Zdeňka Suchomelová Vytvořeno dne: Metodický popis, (anotace) Podpora výkladu v hodině. Prezentace seznamuje žáky s problematikou leasing DLM a jeho daňové uznatelnosti.

3 Leasing ● Jako leasing je v českém prostředí označován finanční produkt, kterým je možné financovat pořízení většinou movité věci. ● Je charakterizován především vazbou na financovaný předmět.

4 Druhy leasingu ● Finanční leasing ● Operativní leasing ● Zpětný leasing ● Zahraniční ● Tuzemský

5 Finan č ní leasing ● Financovaný předmět je po celou dobu majetkem financující (leasingové) společnosti a teprve na konci leasingu přechází vlastnictví na zákazníka

6 Operativní leasing ● předmět nájmu (nejčastěji vozidlo) zůstává ve vlastnictví leasingové společnosti i po skončení smlouvy.

7 Zp ě tný leasing ● Zpětný leasing nabízí spotřebitelům a firmám možnost získání finanční prostředků z majetku, který již vlastní anebo využívají ke svému podnikání.

8  Cena za ř ízení je bez DPH ,- K č, Akontace (= tzv.: nultá splátka) je ,- K č, odkupní cena 0,5 % ve VC bez DPH, leas. koeficient je 1,15 %. Leasing máme na 5 let. Akontace i odkupní cena podléhají 21% DPH.

9 Bez DPHDPH 21%S DPH PC , , ,- AKONTACE80 000, ,- ZC 0,5 %1 900,-399,-2 299, x 1,15 = – = : 60 m ě síc ů (5 roky) = 7 161,- K č

10 Zdroje ● Text - wikipedia.com ● Obrázky - Microsoft Corporation


Stáhnout ppt "LEASING. Označení materiálu : VY_32_INOVACE_EKO_1295Ročník: 2. a 3. Vzdělávací obor: Ekonomika Tematický okruh: Výpočty o majetku Téma:Leasing Jméno autora:"

Podobné prezentace


Reklamy Google