Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Johann Sebastian Bach 1685 - 1750. Německý hudební skladatel, představitel barokního hudebního stylu a virtuóz hry na klávesové nástroje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Johann Sebastian Bach 1685 - 1750. Německý hudební skladatel, představitel barokního hudebního stylu a virtuóz hry na klávesové nástroje."— Transkript prezentace:

1 Johann Sebastian Bach

2 Německý hudební skladatel, představitel barokního hudebního stylu a virtuóz hry na klávesové nástroje.

3 Johann Sebastian Bach byl mistrem polyfonie a přivedl k dokonalosti hudební formu fugy (Umění fugy, Hudební obětina, Fuga h-moll, BWV 951 a 951ª).

4 Je autorem koncertních a orchestrálních skladeb (Braniborské koncerty, Koncert pro cembalo a-moll), kánonů, suit a sonát.

5 Psal chorální skladby, tokáty, mše, oratoria, varhanní a cembalové (klavírní) koncerty.

6 Bachovo hudební myšlení je pronikavé a jasné, přitom však nepostrádá výraznou citovost. Nebyl extravagantním umělcem, ale spořádaným otcem rodiny, praktickým a zároveň hluboce věřícím člověkem, který měl zároveň smysl i pro běžné pozemské radosti, což se vše odráží i v jeho díle. Jeho hudba se povznáší do dimenzí téměř nadpozemských a zároveň stojí pevnýma nohama na zemi, najdeme v ní pokoru a soucit s lidským utrpením i vřelou oslavu světského života. Celkem složil nejméně kolem 1400 děl.

7 Použité zdroje: bm=isch&tbnid=- VPwycHVE_LavM:&imgrefurl=http://panathinaeos.wordpress.com bm=isch&tbnid=- VPwycHVE_LavM:&imgrefurl=http://panathinaeos.wordpress.com bm=isch&tbnid=1xaPCw4sNLdjhM:&imgrefurl=http://www.archdaily.com/ bm=isch&tbnid=1xaPCw4sNLdjhM:&imgrefurl=http://www.archdaily.com/ bm=isch&tbnid=BmyQJCEHfxPJXM:&imgrefurl=http://www.jsbach.net/bass/&doci d=_SGdoCdqWawfRM&imgurl=http://www.jsbach.net bm=isch&tbnid=BmyQJCEHfxPJXM:&imgrefurl=http://www.jsbach.net/bass/&doci d=_SGdoCdqWawfRM&imgurl=http://www.jsbach.net braniborske-koncerty-zaverecny-koncert-festivalu/ braniborske-koncerty-zaverecny-koncert-festivalu/ &bih=728&tbm=isch&tbnid=qqk5h-Z7hfvxrM:&imgrefurl=http://test.party- point.cz &bih=728&tbm=isch&tbnid=qqk5h-Z7hfvxrM:&imgrefurl=http://test.party- point.cz &bih=728&tbm=isch&tbnid=9- faLo1DMC2RpM:&imgrefurl=http://www.rkfpraha.cz/hudba &bih=728&tbm=isch&tbnid=9- faLo1DMC2RpM:&imgrefurl=http://www.rkfpraha.cz/hudba


Stáhnout ppt "Johann Sebastian Bach 1685 - 1750. Německý hudební skladatel, představitel barokního hudebního stylu a virtuóz hry na klávesové nástroje."

Podobné prezentace


Reklamy Google