Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Martin Gebek Lichokopytníci. Úvod o nich Lichokopytníci jsou řádem savců. Název řádu je odvozen od slova lichý-tzn. Jejich končetiny jsou zakončeny kopytem,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Martin Gebek Lichokopytníci. Úvod o nich Lichokopytníci jsou řádem savců. Název řádu je odvozen od slova lichý-tzn. Jejich končetiny jsou zakončeny kopytem,"— Transkript prezentace:

1 Martin Gebek Lichokopytníci

2 Úvod o nich Lichokopytníci jsou řádem savců. Název řádu je odvozen od slova lichý-tzn. Jejich končetiny jsou zakončeny kopytem, nebo kopyty v lichém počtu. Jsou to většinou vetší zvířata,živící se rostlinou stravou. Jako živočichové jsou rozšířeni po celém světě.

3 Jedeme dál Do současnosti se dožily pouze tři čeledi: Tapírovití Nosorožcovití Koňovití charakterizuje referující

4 Tapírovití Nejznámějším zástupcem je asi Tapír Indický / čabrakový,který je vyhodnocen jako obecně ohrožený druh. Popis:je to zvíře které může dorůstat až 2,5 m.Ale jen v extrémních případech. Živí se s oblibou vegetací rostoucí v zamokřených půdách.

5 Nosorožcovití Jsou to neskutečně robustní zvířata velmi silná,agresivní a nebezpečná. Nedoporučuji pořizovat jako domácího mazlíčka. Mají citlivý sluch, ale velmi špatný zrak. O potravě poreferuje přednášející více.

6 Koňovití Jsou nejznámějším druhem lichokopytníků. Živí se rostlinou stravou. Tisíce let se využívaly jako nástroje k práci. Často se zaměňují s čeleděmi Sudokopytníků. Až na vyjímky společenská zvířata.

7 Obrázky :DD

8

9

10 Zajímavosti: Zaříkávači koní Nejmenší a největší kůň Roh nosorožce Nosorožec africký náklaďák Tapír a jeho březost Mládě tapírů

11 Odkazy KNIHY Kon ě a jejich pohyb Velká kniha koní

12 Děkuji za shlédnutí této prezentace Thank you for you time. By: Gebco


Stáhnout ppt "Martin Gebek Lichokopytníci. Úvod o nich Lichokopytníci jsou řádem savců. Název řádu je odvozen od slova lichý-tzn. Jejich končetiny jsou zakončeny kopytem,"

Podobné prezentace


Reklamy Google