Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

GRAFIKA Vytvořil Filip Grela. POČÍTAČOVÁ GRAFIKA Počítačová grafika je obor, který se ve výpočetní technice rozvijí velmi rychle.Ještě nadávno nebylo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "GRAFIKA Vytvořil Filip Grela. POČÍTAČOVÁ GRAFIKA Počítačová grafika je obor, který se ve výpočetní technice rozvijí velmi rychle.Ještě nadávno nebylo."— Transkript prezentace:

1 GRAFIKA Vytvořil Filip Grela

2 POČÍTAČOVÁ GRAFIKA Počítačová grafika je obor, který se ve výpočetní technice rozvijí velmi rychle.Ještě nadávno nebylo možné na osobním počítači editovat v rozumném grafickém režimu obrázek, v minulosti to byla výsada pouze grafických, televizních a reklamních studií s takzvanými „superpočítači„ V dnešní době si na svém počítači můžete s pomocí normálních programů jako jsou např. : malování,Zoner Calisto.

3 KDE A JAK SE GRAFIKA POUŽÍVÁ  Tiskoviny : Tiskoviny jsou všechny letáky, časopisy,knihy atd.  Reklama :propagační materiál, či reklamní televizní spot, to vše velmi pravděpodobně prošlo rukama specializovaného grafika.  Media,televize a multimédia :multimediální CD, televizní efekty, titulky a zajímavé grafické obrázky a schémata ve večerních zprávách to vše je grafika.  Internetové stránky : internet je pro grafiku samostatným velkým světem.  3D modeling :další velká kapitola. Prostorové modelování umožňuje vytvářet doslova nové světy a nové objekty.  Cad,Cam modely : opět specializované odvětví počítačové grafiky, pracující na odlišném principu než všechny zmíněné předchozí možnosti.  Hry : počítačová grafika hraje významnou roli v zábavním průmyslu.

4 VEKTOROVÁ GRAFIKA  Vektorová grafika se zakládá na základních geometrických tvarech (Křivky, čáry atd. )

5 RASTROVÁ GRAFIKA  Obrázek v rastrove grafice je uložen bod po bodu. To znamená, že u každého bodu obrázku musí být uložena jeho barva, jas a kontrast


Stáhnout ppt "GRAFIKA Vytvořil Filip Grela. POČÍTAČOVÁ GRAFIKA Počítačová grafika je obor, který se ve výpočetní technice rozvijí velmi rychle.Ještě nadávno nebylo."

Podobné prezentace


Reklamy Google