Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_TE1.22 Význam technologie Vytvořeno:1.9. 2013 Ověřeno: 24.9. 2013 Třída:SUS1

2 ÚVOD DO TECHNOLOGIE Vzdělávací oblast:Odborné předměty Předmět: Technologie Ročník: 1. Autor: Mgr. Bc. Eva Štrosnerová Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:notebook, projektor Klíčová slova:technologie, příprava pokrmů, význam ve výživě Anotace: Materiál je určen k seznámení se s přípravou pokrmů – se zpracováním surovin na hotové pokrmy.

3 VÝZNAM TECHNOLOGIE Technologie = nauka o zpracování potravin na hotové výrobky. Způsob přípravy pokrmů ovlivňuje zdraví a má význam ve výživě. Suroviny na přípravu pokrmů používáme: a) syrové b) tepelně upravené

4 VÝZNAM TECHNOLOGIE Upravená potravina: Změní barvu, chuť i vůni. Pokrm je vzhlednější, chutnější, stravitelnější. Ovlivňuje se výživná hodnota pokrmů. Teplem se ničí choroboplodné organismy: salmonela, tasemnice, roup, škrkavka.

5 VÝZNAM TECHNOLOGIE: 1) v poskytování základních vědomostí o přípravě hotových pokrmů 2)o jejich dochucování 3)o zásadách správné výživy 4)o estetické úpravě pokrmů při podávání

6 VÝZNAM TECHNOLOGIE: 5)o ekonomickém zpracování surovin 6)o zachování technologické disciplíny 7)o hygieně a BP při výrobě a podávání jídel 8)o organizaci výroby

7 OPAKOVÁNÍ Charakterizuj technologii. Technologie je nauka o zpracování potravin. Co přináší tepelná úprava pokrmů? Změnu barvy, chutě a vůně. Pokrm je vzhlednější, chutnější a stravitelnější. V čem je hlavní význam technologie? V poskytování informací při přípravě pokrmů. Je teoretickou přípravou na odborný výcvik.

8 Použité zdroje ŠINDELKOVÁ, Alena. Kuchařské práce – Technologie 1.díl.1.vyd. Praha: Parta, 2001, ISBN 80-85989-83-2. Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google