Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:"— Transkript prezentace:

1 Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu: VY_32_INOVACE_VYT_1315 Logické funkce Autor: Martin Votava Anotace: žák má povědomí o existenci logických funkcí, umí použít funkci IF Metodika: prezentace slouží jako podpora přednášky Datum vytvoření: říjen 2012

2 Funkce logické A - Vrátí hodnotu PRAVDA, mají-li všechny argumenty hodnotu PRAVDA. NEPRAVDA - Vrátí logickou hodnotu NEPRAVDA. KDYŽ Určí, který logický test má proběhnout. NE - Provede logickou negaci argumentu funkce. NEBO - Vrátí hodnotu PRAVDA, je-li alespoň jeden argument roven hodnotě PRAVDA. PRAVDA - Vrátí logickou hodnotu PRAVDA.

3 Funkce když Syntaxe: =IF(podmínka;jev_ano;jev_ne) Příklad: =if(průměr(a2:g2)>100;“nadprůměr“;“běžný výsledek “) Z příkladu je zřejmé, že funkce lze provazovat, nořit do sebe vzájemně apod.

4 Použité zdroje NAVRÁTIL, Pavel. S počítačem nejen k maturitě - díl 1. 6. vyd. Kralice na Hané: Computer Media, s.r.o., 2006. ISBN 80-86686-60-4. Nápověda Microsoft Office 2010. Všechny obrázky jsou screenshoty (nebo jejich části) z prostředí MS Office a MS Windows.


Stáhnout ppt "Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google