Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:"— Transkript prezentace:

1 Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu: VY_32_INOVACE_VYT_1306 Podmíněné formátování Autor: Martin Votava Anotace: žák nastaví podmíněné formátování, kombinuje podmínky, zná výhody grafického rozrůznění buněk na základě zhodnocení jejich obsahu programem Metodika: prezentace slouží jako podpora přednášky Datum vytvoření: říjen 2012

2 Obecné informace Pro vybranou buňku respektive oblast buněk je možné nastavit změnu formátování (vzhledu) buňky v závislosti na vyhodnocení jejího obsahu. Toho je možné docílit skrze tlačítko Podmíněné formátování na kartě Domů. K dispozici máme rychlé volby nejpoužívanějších podmínek, grafické zohlednění obsahu a detailní nastavení.

3 Možnosti nastavení Nejpoužívanější podmínky Grafické rozrůznění obsahu Detailní nastavení Kombinace podmínek

4 Grafické rozrůznění – datové čáry

5 Grafické rozrůznění – barevné škály

6 Grafické rozrůznění – sady ikon

7 Detailní nastavení Po volbě vhodného typu pravidla a nastavení detailu podmínky je nutné nastavit změnu vzhledu buňky skrze tlačítko Formát. Lze nastavit především Písmo, ohraničení a podbarvení buňky.

8 Kombinace více podmínek Podle potřeby je možné zkombinovat více podmínek.

9 Použité zdroje NAVRÁTIL, Pavel. S počítačem nejen k maturitě - díl 1. 6. vyd. Kralice na Hané: Computer Media, s.r.o., 2006. ISBN 80-86686-60-4. Nápověda Microsoft Office 2010. Všechny obrázky jsou screenshoty (nebo jejich části) z prostředí MS Office a MS Windows.


Stáhnout ppt "Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice, Benešovo náměstí 1, p.o. Tematický celek: Microsoft Excel Kód a název materiálu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google