Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a mateřská škola Bzenec Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2769 Číslo a název šablony klíčové aktivity: III/2: využívání ICT – inovace Vypracoval/a:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a mateřská škola Bzenec Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2769 Číslo a název šablony klíčové aktivity: III/2: využívání ICT – inovace Vypracoval/a:"— Transkript prezentace:

1 Základní škola a mateřská škola Bzenec Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2769 Číslo a název šablony klíčové aktivity: III/2: využívání ICT – inovace Vypracoval/a: Mgr. Jana Presová Ověřil/a: Mgr. Jana Presová

2 Název výukového materiálu: Vyváříme www stránky Vzdělávací obor: výpočetní technika Tematický okruh: tvorba jednoduché webové stránky Téma: VI. Procvičování – odkazy na vlastní www stránky Stručná anotace: Prezentace sloužící k zopakování základních tagů při vytváření jednoduché webové stránky v poznámkovém bloku, procvičujeme s ní vytváření základního propojení vlastních stránek pomocí odkazů a jejich nastavením.

3 V poznámkovém bloku si vytvoř následující www stránku (ulož jako ukol6_1.htm):

4 do titulku napiš stránka 1 do stylu připiš nějaké nastavení formátu stránky (stačí barva pozadí) do připiš Rozcestí a udělej z toho nadpis první úrovně pod to napiš: stránka 1 stránka2 stránka 3 pomocí správného tagu tyto texty vždy umísti na nový řádek a ulož!

5 titulek přepiš na stránka 2 změň formát stránky (nastav jinou barvu pozadí) ulož soubor pod novým názvem ukol6_2.htm titulek znovu přepiš na stránka 3 změň formát stránky (nastav opět jinou barvu pozadí) ulož soubor pod novým názvem ukol6_3.htm takto získáš tři soubory

6 úkol: ze slov stránka 1, stránka 2 a stránka 3, které jsou pod nadpisem Rozcestí, udělej odkazy na stránky ukol6_1.htm, ukol6_2.htm a ukol6_3.htm (musíš to nastavit ve všech souborech!!!) odevzdej všechny tři soubory výsledek může vypadat např. takto:


Stáhnout ppt "Základní škola a mateřská škola Bzenec Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2769 Číslo a název šablony klíčové aktivity: III/2: využívání ICT – inovace Vypracoval/a:"

Podobné prezentace


Reklamy Google