Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KAPRADINY VALÉRIE75. [cit. 2011-04-05]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dryopteris_filix-mas_001.jpg>.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KAPRADINY VALÉRIE75. [cit. 2011-04-05]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dryopteris_filix-mas_001.jpg>."— Transkript prezentace:

1 KAPRADINY VALÉRIE75. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dryopteris_filix-mas_001.jpg>. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Tomáš Sobotka. Dostupné z Metodického portálu ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Stavba kapradiny list mladý list oddenek kořeny
[cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-202.jpg>.

3 Stavba kapradiny Na listech jsou výtrusnice s výtrusy (pomocí nichž se kapradiny rozmnožují). DANIELCD. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SoriDicksonia.jpg>. VINCENTZ, Frank. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dryopteris_filix-mas4_ies.jpg>.

4 Život kapradiny výtrusnice výtrusy prokel samičí pohlavní orgán
oplození samčí pohlavní orgán

5 Život kapradiny Některé kapradiny se rozmnožují vegetativně (pomocí oddenku). oddenek [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pteridium_aquilinum_nf.jpg>.

6 Zástupci kapradin v naší přírodě
Hasivka orličí - naše největší kapradina - roste na písčitých půdách v borových lesích RASBAK. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adelaarsvaren_plant_Pteridium_aquilinum.jpg>. XEMENENDURA. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pteridium_aquilinum.JPG>.

7 Kapraď samec Roste ve vlhkých stinných lesích
WILLOW. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Unknown_001.jpg>.

8 Papratka samičí Má ráda vlhké stinné lesy.
MPF. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Athyrium_filix-femina0.jpg>.

9 Osladič obecný Stinná místa, skály, trouchnivějící kmeny
Nasládlý oddenek [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:DSCN3854_resize.JPG>.

10 Stromové kapradiny V dnešní době výskyt v tropických lesích,
např. Austrálie, Nový Zéland, Indonésie, Filipíny atd. V období prvohor všude NEPGROWER. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cloud_forest_mount_kinabalu.jpg>.

11 PŘESLIČKY [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Equisetum_arvense_nf.jpg>.

12 PŘESLIČKY Plazivé oddenky Stonky jsou duté, přeslenitě větvené.
Výtrusnicové klasy s výtrusy Rozmnožují se výtrusy i vegetativně (rozrůstáním oddenků).

13 Přeslička rolní Jarní lodyha
KROPSOQ. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Equisetum_arvense_2005_spring_002.jpg>.

14 Přeslička rolní Letní (zelená) lodyha
MPF. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Equisetum_arvense_foliage.jpg>.

15 Přeslička lesní CIRCEUS. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Equisetum_sylvaticum.jpg>.

16 PLAVUNĚ Stonek nečlánkovaný, hustě porostlý drobnými čárkovitými listy
Na konci stonků výtrusnicové klasy s výtrusy RASBAK. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lycopodium_clavatum.jpg>.

17 Plavuň vidlačka [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-219.jpg>. BERNDH. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lycopodium_clavatum_ jpg>.

18 Vranec jedlový PLEPLE2000. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lycopodiophyta_pl.jpg>. [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lycopodium_selago_nf.jpg>.

19 Černé uhlí Vzniklo zuhelnatěním prvohorních stromovitých kapradin, přesliček a plavuní. POWERHAUER. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Handvoll_Gold.jpg>.

20 Opakování − popiš stavbu těla kapradiny
list mladý list oddenek kořen [cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Koeh-202.jpg>.

21 Zodpověz otázky Co to znamená, když řekneme, že se některé kapradiny rozmnožují vegetativně? Jak se rozmnožují kapradiny? Jak se jmenuje naše největší kapradina? Kde dnes můžeš najít stromové kapradiny? Jak se rozmnožují přesličky? Jmenuj některého zástupce plavuní.

22 Pokus se pojmenovat… Osladič obecný Hasivka orličí
[cit ]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:DSCN3854_resize.JPG>. Osladič obecný Hasivka orličí RASBAK. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adelaarsvaren_plant_Pteridium_aquilinum.jpg>.

23 Přeslička rolní Stromové kapradiny
MPF. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Equisetum_arvense_foliage.jpg>. Stromové kapradiny NEPGROWER. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cloud_forest_mount_kinabalu.jpg>.

24 Vranec jedlový PLEPLE2000. [cit ]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lycopodiophyta_pl.jpg>.


Stáhnout ppt "KAPRADINY VALÉRIE75. [cit. 2011-04-05]. Dostupné pod licencí Creative Commons na WWW: <http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dryopteris_filix-mas_001.jpg>."

Podobné prezentace


Reklamy Google