Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Naučná stezka Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Naučná stezka Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým."— Transkript prezentace:

1 Naučná stezka Dostupné z Metodického portálu ISSN: , financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Symbol označení naučných stezek v ČR cit. [ ]Dostupné pod licencí Creative Commons – na

3 Co je to naučná stezka venkovní označení turistické trasy nachází se v oblasti, kde se vyskytuje přírodní nebo kulturní zajímavost na jednotlivých zastaveních stezky jsou rozmístěny informační tabule její velikost je různá (několik stovek metrů, ale i kilometrů)

4 S čím naučná stezka nejčastěji seznamuje s přírodní zajímavostí (výskyt vzácných živočichů či rostlin) s pozoruhodnými geologickými jevy s kulturní zajímavostí s technickou památkou s archeologickým nalezištěm s kulturní lidovou stavbou

5 Co zpravidla obsahuje informační tabule popis přírodní či kulturní zajímavosti pořadové číslo zastávky mapku trasy či ilustraci zajímavosti

6 Typy naučných stezek pro pěší turisty pro cyklisty pro vodáky pro lyžaře

7 Význam naučných stezek seznámení s přírodními či kulturními zajímavostmi okolí poznání okolní krajiny podnícení zájmu o ochranu krajiny

8 Kde najít informace o naučných stezkách v ČR

9 Použitá literatura [cit ]Dostupné pod licencí Creative Commons – na stezka.svg stezka.svg


Stáhnout ppt "Naučná stezka Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým."

Podobné prezentace


Reklamy Google