Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Revision test Relative clauses.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Revision test Relative clauses."— Transkript prezentace:

1 Revision test Relative clauses

2 Relative clauses Decide whether it is defining or non-defining relative clause. Translate the sentences. 1. The house where we live is very old. 2. William Shakespeare, who wrote Romeo and Juliet, is my favourite author. 3. The writer who wrote Romeo and Juliet is very famous English author. 4. A doctor is a man who treats people. 5. My father, who is a lawyer, studied at Charles University. 6. My new T- shirt, which I bought yesterday, is very modern. 7. The children whose picture was the best got an award.

3 Solution 1. Defining sentence. 2. Non-defining sentence.

4 Relative clauses Complete the missing parts of the sentences.
1. Hodinky, které jsem si koupil, byly zlaté. The watch ________________ was gold. 2. Znáš tu ženu, která bydlí vedle? Do you know the woman______________ next door? 3. Nelíbí se mi ta květina, kterou mi koupil. I do not like the flower_______________. 4. Lékař je člověk, který pomáhá lidem cítit se lépe. A doctor is a man ______________________. 5. Náš dům, ve kterém bydlíme již pár let, je velmi krásný. Our house _______________________ is very beautiful. 6. Žena, kterou jsme dnes potkali, je moje teta. The woman ____________________ is my aunt. 7. To je důvod, proč to dělám. That´s the reason ________________. 8. Pondělí, kdy musím jít zase do školy, není mým oblíbeným dnem. Monday ________________________ is not my favourite day. 9. Řekni mi, co chci slyšet. Tell me _____________________. 10. Kniha,kterou jsem právě dočetl, byla výborná. The book ______________________ was excellent.

5 Solution 1. Hodinky, které jsem si koupil, jsou zlaté.
The watch, that I have bought, are gold. 2. Znáš tu ženu, která bydlí vedle? Do you know the woman who lives next door? 3. Nelíbí se mi ta květina, kterou mi koupil. I do not like the flower that he bought me . 4. Lékař je člověk, který pomáhá lidem cítit se lépe. A doctor is a man who helps people to feel better. 5. Náš dům, ve kterém bydlíme již pár let, je velmi krásný. Our house, where we live for a few years, is very beautiful. 6. Žena, kterou jsme dnes potkali, je moje teta. The woman who we have met today is my aunt. 7. To je důvod, proč to dělám. That´s the reason why I do it. 8. Pondělí, kdy musím jít zase do školy, není mým oblíbeným dnem. Monday, when I have to go to school again, is not my favourite day. 9. Řekni mi, co chci slyšet. Tell me what I want to hear. 10. Kniha,kterou jsem právě dočetl, byla výborná. The book, which I have just finished, was excellent. i

6 Evaluation 10 – 9 points = excellent mark 8 – 7 points = very good
6 – 4 points = good 3 – 2 points = sufficient 1 – 0 points = insufficient/fail mark


Stáhnout ppt "Revision test Relative clauses."

Podobné prezentace


Reklamy Google