Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.05 Téma: PowerPoint Číslo.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.05 Téma: PowerPoint Číslo."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.05 Téma: PowerPoint Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1826 Klíčová slova: rozložení snímků, textové pole, rozložení textu, rozložení obsahu Anotace: Tato prezentace slouží jako úvod do programu PowerPoint. Slouží jak pro žáky 6. a 7. tříd, ale v rámci opakování také pro žáky 8. a 9 tříd. Jde o stručný popis základních pojmů programu PowerPoint, kterou by měli žáci znát. Zároveň s tím jsou zde vloženy i úkoly týkající se právě vyloženého učiva o rozložení snímků.

2 R OZLOŽENÍ SNÍMKŮ (program PowerPoint) VY_32_INOVACE_ICT36.05

3 R OZLOŽENÍ SNÍMKŮ Pomocí funkce rozložení snímků si zvolíme grafický formát rozložení celé prezentace nebo jednotlivých snímků. Nejde jen o grafický vzhled, ale o rozložení objektů na snímku. Rozložení snímku obsahuje: 1. Rozložení textu 2. Rozložení obsahu 3. Rozložení obsahu a textu 4. Další rozložení

4 T EXTOVÉ POLE Snímek (slide) je složen z různých textových polí. Textové pole nadpisy texty Jiné objekty: grafy, tabulky, obrázky,videa, klipy,kliparty Úkol č.1: Vytvořte pomocí příkazů vložit- textové pole a zkuste napsat nějaký nadpis.

5 R OZLOŽENÍ TEXTU Používá se pro úvodní snímky, důležité nadpisy, nadpisy větších kapitol a především pro snímky s textem. Úkol č.2: Vložte text nalezený z netu do 4 snímků a zároveň zkuste vložit obrázek do čtyřech snímků tak, aby bylo v každém snímku jiné rozložení snímků. R OZLOŽENÍ OBSAHU Používá se pro vkládání obrázků, grafů, tabulek, klipartů, diagramů a videoklipů.

6 T IP DNE : Pokud se Vám jednotlivé rozložení snímků (návrhy) nelíbí, můžete si úplně jednoduše vytvořit rozložení sami. Stačí zvolit vždy při vložení čehokoliv textové pole a pak ho můžete různě sami přenášet či otáčet podle své libosti.

7 D IDAKTICKÉ POZNÁMKY : Tato prezentace slouží jako úvod do programu powerpoint. Slouží jak pro žáky 6. a 7. tříd, ale v rámci opakování také pro žáky 8. a 9 tříd. Jde o stručný popis základních pojmů programu powerpoint, kterou by měli žáci znát. Zároveň s tím jsou zde vloženy i úkoly týkající se právě vyloženého učiva o rozložení snímků. Vytvořila: Mgr. Ilona Sadílková, červen/ 2012 Informační a komunikační technologie, seminář z INF, MS Powerpoint

8 P OUŽITÉ ZDROJE : http://is.muni.cz/th/79261/pedf_b/Bakalarska_pra ce_powerpoint_a.pdf Obrázky: http://powerpoint-navod.fotopulos.net/power-point- 2010/format.html


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Ing. Ilona Sadílková Materiál: VY_32_INOVACE_ICT36.05 Téma: PowerPoint Číslo."

Podobné prezentace


Reklamy Google