Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Inovace.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Inovace."— Transkript prezentace:

1 ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Předmět: Výchova ke zdraví Ročník: VII. Téma: Patologické jevy – dělení drog Autor: Mgr. Magdalena Tesařová VY_32_INOVACE_03_TS

2 Anotace: prezentace v programu PowerPoint – dělení drog – dělení drog Klíčová slova: legální a nelegální drogy

3 Patologické jevy Návykové látky Dělení drog

4 Dělení drog NELEGÁLNÍ LEGÁLNÍ

5 NELEGÁLNÍ 1. Konopné drogy 2. Opiáty 3. Stimulační látky 4. Halucinogeny 5. Psychotropní látky 6. Těkavé látky LEGÁLNÍ 1. Alkohol 2. Kouření tabáku Nelegální drogy se dělí na 4 základní skupiny Nelegální drogy se dělí na 4 základní skupiny. 5. a 6.skupina jsou léky a látky, které ovlivňují psychiku – legální drogy legální drogy. Liší se mezi sebou vzhledem, účinky, průběhem závislosti a mírou rizika pro uživatele. mírou rizika pro uživatele.

6 Zdroje:  Presl, J.:Drogová závislost. ISBN 80-85800-18-7.  Nešpor, K., Csémy, L.:Alkohol, drogy a vaše děti. Sportpropag, a. s. a MŠMT ČR, Praha 1995  Brožury vydané Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR Drogy – Poznej svého nepřítele. Drogy – Jak vlastně vypadají? My, drogy a Evropa Kouření a alkohol Řekni drogám NE! Vyber si zdraví Likvidační životní styl Řekni drogám ne! Desatero protidrogové prevence


Stáhnout ppt "ZÁKLADNÍ ŠKOLA BENÁTKY NAD JIZEROU, PRAŽSKÁ 135 projekt v rámci operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název: Inovace."

Podobné prezentace


Reklamy Google