Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO. ÚVOD NP České Švýcarsko je jeden ze 4 národních parků v ČR. Nejznámějším skalním útvarem je Pravčická brána, která se stala symbolem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO. ÚVOD NP České Švýcarsko je jeden ze 4 národních parků v ČR. Nejznámějším skalním útvarem je Pravčická brána, která se stala symbolem."— Transkript prezentace:

1 NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO

2 ÚVOD NP České Švýcarsko je jeden ze 4 národních parků v ČR. Nejznámějším skalním útvarem je Pravčická brána, která se stala symbolem parku. Má status národní přírodní památky a jedná se o největší pískovcovou skalní bránu v Evropě.

3 ZÁKLADNÍ INFORMACE Umístění: Okres Děčín, Ústecký kraj, Česká republika Rozloha : 79,23 km 2 Založeno: 1. ledna 2000

4 PŘEDMĚT OCHRANY hlavním předmětem ochrany jsou unikátní pískovcové útvary a na ně vázaný biotop. To znamená : (skalní věže brány, stěny rokle města bludiště) vzniklé v důsledku eroze mořských sedimentů: (vápenec, křídovec, pískovec)

5 FAUNA Na území parku se vyskytovalo přinejmenším 62 druhů savců, někteří z nich však byli už dávno vyhubeni. Např.: vlk obecný kočka divoká medvěd hnědý los evropský

6 FAUNA Ale i přesto se zde vyskytuje mnoho zajímavých druhů. Např.: vydra říční bobr evropský kamzík horský a samozřejmě, hádejte kdo? ano, rys ostrovid A asi 15 druhů netopýrů.

7 FAUNA V Českém Švýcarsku bylo zjištěno 227 druhů ptáků, přičemž 148 z nich představují hnízdící druhy. Mezi nejzajímavější patří: čáp černý sokol stěhovavý kulíšek nejmenší

8 ZAJÍMAVÁ MÍSTA Soutěsky Hřensko

9 ZAJÍMAVÁ MÍSTA Labské skály

10 ZAJÍMAVÁ MÍSTA řeka Kamenice ( první česká řeka, kam se vrátili Lososi)

11 ZAJÍMAVÁ MÍSTA Pravčická brána

12 VYPRACOVAL: ŠTĚPÁN ŠTOREK Zdroje:


Stáhnout ppt "NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO. ÚVOD NP České Švýcarsko je jeden ze 4 národních parků v ČR. Nejznámějším skalním útvarem je Pravčická brána, která se stala symbolem."

Podobné prezentace


Reklamy Google