Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Biosféra.  živý obal Země (rostliny, houby, živočichové, mikroorganismy)  základní podmínky života na Zemi: 1. sluneční záření (dodává teplo a světlo)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Biosféra.  živý obal Země (rostliny, houby, živočichové, mikroorganismy)  základní podmínky života na Zemi: 1. sluneční záření (dodává teplo a světlo)"— Transkript prezentace:

1 Biosféra

2  živý obal Země (rostliny, houby, živočichové, mikroorganismy)  základní podmínky života na Zemi: 1. sluneční záření (dodává teplo a světlo) 2. voda 3. vzduch 4. půda  ekologie – věda, která se zabývá vztahem organismů a životního prostředí

3  pohybujeme-li se od rovníku k pólům přírodní podmínky se mění → vytvářejí se šířkové pásy a. teplý (tropický) b. subtropický c. mírný d. subpolární e. studený (polární)  výškové stupně: souvisejí s nadmořskou výškou → životní podmínky se liší od nižších do vyšších poloh pro každý pás je charakteristický jiný typ krajiny


Stáhnout ppt "Biosféra.  živý obal Země (rostliny, houby, živočichové, mikroorganismy)  základní podmínky života na Zemi: 1. sluneční záření (dodává teplo a světlo)"

Podobné prezentace


Reklamy Google