Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: opakování učiva, sčítání a odčítání v oboru 0-20, slovní úloha, úsečka Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Matematika Očekávaný.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: opakování učiva, sčítání a odčítání v oboru 0-20, slovní úloha, úsečka Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Matematika Očekávaný."— Transkript prezentace:

1 Anotace: opakování učiva, sčítání a odčítání v oboru 0-20, slovní úloha, úsečka Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Matematika Očekávaný výstup: žák sčítá a odčítá v oboru do dvaceti s přechodem přes desítku, žák používá sčítání a odčítání při řešení praktických úloh, žák řeší a vytváří slovní úlohy se dvěma početními úkony, žák sestavuje a řeší slovní úlohy typu o „n“ více (méně) v daném oboru, žák kreslí křivé a rovné čáry Klíčová slova: opakování učiva v oboru 0-20 Druh učebního materiálu: Prezentace s obrázky Cílová skupina: Žák Základní škola a Mateřská škola Slapy, okres Praha-západ Projekt EU – OPVK, projekt číslo:CZ.1.07/1.4.00/ Stupeň a typ vzdělávání: 1. stupeň, 1. období Typická věková skupina: 7-8 let Metodické doporučení: snímky 4,6 lze vytisknout, snímek 7 je nutno vytisknout černobíle Ověřeno v praxi dne: Ve třídě: 2. VY_32_INOVACE_53

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vanda Šimonová. Dostupné na MATEMATIKA PRO 2. ROČNÍK MATEMATIKA S PŘÍBĚHEM

3 Lída dnes ze školy spěchala domů, protože měla dnes spoustu práce. Musela pomoci doma mamince utřít prach, zamést kuchyň, donést odpadky do kontejnerů s tříděným odpadem. Také se chtěla zastavit v ohradě za klisničkou Lindou, pohrát si s krabicovým domečkem, ale největší úkol bylo zopakovat si učivo na zítřejší písemnou práci z matematiky. Stihla vše včas a navečer zasedla k učení.

4 Zkuste si s Lídou vypočítat několik příkladů na opakování. 8+7= 13-4= 15-8= 11-7= 16-7= 15-3= 14-9= 16-9= 14-6= 12+5= 19-7= 12+7= 7+9= 4+8= 3+15= = = = = = = =____ =____ =____

5 Správně: 8+7= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =16

6 Strom KNIHOVNÍK pro rychlé počtáře: Vypočítej příklady a podle čísla ve výsledku vybarvi knihy na stromě KNIHOVNÍKU.

7 Barva knihy je výsledek příkladu: světle modrá 12-8 oranžová tmavě modrá 11-8 červená

8 Slovní úloha: Děti na výtvarný kroužek měly z domova přinést barevné knoflíky. Jana přinesla 4 knoflíky, Jirka o 3 méně než Jana, Lukáš o 5 více než Jana. Zdeněk přinesl o 2 méně než Jana. Kolik knoflíků přinesli dohromady? Výpočty: ______________________________________________________ _______________________________________________________ Odpověď:_________________________________________________________________ _________________________________________________________________________

9 Děti na výtvarný kroužek měly z domova přinést barevné knoflíky. Jana přinesla 4 knoflíky, Jirka o 3 méně než Jana, Lukáš o 5 více než Jana. Zdeněk přinesl o 2 méně než Jana. Kolik knoflíků přinesli dohromady? Výpočty: Jana 4 Jirka 4-3=1 Lukáš 4+5=9 Zdeněk 4-2= 2 Celkem: =16 knoflíků Děti dohromady přinesly 16 knoflíků.

10 Narýsuj dva libovolné obrázky složené z lomených čar. Na jednom obrázku lomenou čáru otevřenou, na druhém lomenou čáru uzavřenou.

11 Tak, dnes jste si společně s Lídou pěkně procvičili učivo, které jste se naučili od začátku roku. Že se vám zdá teď už jednoduché a umíte počítat jako když bičem práská? Tak to jste na tom jako Lída, po tomhle domácím procvičování druhý den ve škole napsala test z matematiky na jedničku. Ne nadarmo se říká: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

12

13 Citace Obrázky - klipart


Stáhnout ppt "Anotace: opakování učiva, sčítání a odčítání v oboru 0-20, slovní úloha, úsečka Autor: Vanda Šimonová Jazyk: český Vzdělávací oblast: Matematika Očekávaný."

Podobné prezentace


Reklamy Google