Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kurz Adobe Dreamweaver CS6 v LMS Moodle David Pechal Informační technologie ve vzdělávání Ostravská univerzita Ostrava 2015 Vedoucí bakalářské práce: Ing.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kurz Adobe Dreamweaver CS6 v LMS Moodle David Pechal Informační technologie ve vzdělávání Ostravská univerzita Ostrava 2015 Vedoucí bakalářské práce: Ing."— Transkript prezentace:

1 Kurz Adobe Dreamweaver CS6 v LMS Moodle David Pechal Informační technologie ve vzdělávání Ostravská univerzita Ostrava 2015 Vedoucí bakalářské práce: Ing. Aleš Oujezdský, Ph.D.

2 Cíle práce  Vytvořit e-learningový kurz zabývající se tvorbou a správou webových stránek.  Zaměřit výukový obsah kurzu na programovací a skriptovací jazyky HTML, CSS, JavaScript, PHP.  Seznámit studenty kurzu s programem Adobe Dreamweaver CS6.  Využít v rámci výuky vytvořené flash animace a video tutoriály.  Pomocí formativní i sumativní evaluace provést optimalizaci kurzu.

3 Model ISD (ADDIE)  Analýza  Cílová skupina  Cíl výuky  Návrh  Distribuční médium  Vymezení obsahu výuky  Multimediální prvky  Grafický návrh  Vývoj  Studijní materiály  Implementace  Hodnocení  Metody hodnocení

4 Multimediální prvky Flash animace v kurzu byly vytvořeny pomocí programu Adobe Flash Professional CS5. Video tutoriály v kurzu byly vytvořeny pomocí programu Adobe Premiere Pro CS5.

5 Ukázka kurzu  http://kik.osu.cz/moodle/course/view.php?id=73 Login: svk Password: svk2015

6 Implementace kurzu  Výuka kurzu proběhla na Střední odborné škole dopravy a cestovního ruchu v Krnově.  Výuky se účastnila třída 3. C rozdělená na dvě skupiny.  Studenti byli seznámeni s cílem, obsahem témat, časovým rozložením a způsobem hodnocení kurzu.  V průběhu výuky studenti formativně hodnotili a testovali jednotlivé části kurzu.  Během posledního týdne výuky byl studentům zpřístupněn dotazník a dva opakovací testy.

7 Evaluace  Byla provedena evaluace pomocí dotazníkového šetření.  Studenti odpovídali na několik otázek, které se týkaly grafického zpracování, Adobe Dreamweaveru, obsahu témat, úkolu i testů. Názory studentů „Všechno bylo zcela v pořádku, testy se mi velice líbili, celé je to velice dobře rozložené a po grafické stránce to vypadá dobře.“ „Myslím si, že tyto výukové animace jsou super, aby jsme vše pochopili.“ „Všechno je vyhovující, možná bych dala o něco více obrázků a animací.“ „U Dreamweaveru je super, že pomocí oken si můžu překlikávat jak webovky vypadají. Stránky se tedka vytváří jednoduše.“

8 Evaluace  Úspěšnost druhého testu 25%  Úspěšnost prvního testu 29%  Výsledky testů znázorňují vysokou obtížnost  Problémy s internetovými prohlížeči  Na základě dotazníku vytvořen slovníček pojmů

9 Invence  Nové téma v kurzu – Databáze propojené s jazykem PHP  SEO – Optimalizace pro vyhledávače  Vylepšené flash animace – student bude v rámci výuky spolupracovat

10 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Kurz Adobe Dreamweaver CS6 v LMS Moodle David Pechal Informační technologie ve vzdělávání Ostravská univerzita Ostrava 2015 Vedoucí bakalářské práce: Ing."

Podobné prezentace


Reklamy Google