Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nelékařské zdravotnické profese v ČR. Nelékařské profese MŮJ PROFIL 1966 - zahájeno studium na SZŠ, 1. vstup do nemocnice 1970 - maturita, nástup na resuscitační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nelékařské zdravotnické profese v ČR. Nelékařské profese MŮJ PROFIL 1966 - zahájeno studium na SZŠ, 1. vstup do nemocnice 1970 - maturita, nástup na resuscitační."— Transkript prezentace:

1 Nelékařské zdravotnické profese v ČR

2 Nelékařské profese MŮJ PROFIL zahájeno studium na SZŠ, 1. vstup do nemocnice maturita, nástup na resuscitační oddělení nemocnice ukončení VŠ FF UK učitelka odborných předmětů SZŠ vrchní sestra chirurgie odborný asistent ÚZS TUL hlavní sestra nemocnice vrchní sestra chirurgického centra

3 Nelékařské profese MÁME DOSTATEK PERSONÁLU ? nemáme …… Máme přesnou evidenci kolik sester chybí v ČR ? Je stejně nastaven personální plán v nemocnicích příspěvkových, fakultních, akciových společnostech ? Dodržují se minimální doporučení pojišťoven k personálnímu vybavení, nebo je to o penězích v nemocnicích ?

4 Nelékařské profese SYSTÉM VZDĚLÁVÁNÍ Odkaz na : Florence, ročník XI, číslo 4, duben 2015 Jaké sestry potřebuje české zdravotnictví? MUDr.Marx,Ph.D. - sestra není žádný malý doktor,sekretářka lékaře nebo někdo, kdo by měl plnit pouze příkazy….. - sestry jsou vzdělané, aby vykonávaly odbornou práci …. VŠ a celoživotní vzdělávání je nutné…. - otázku, kterou si klademe všichni, jaké VŠ vzdělávání ? - inovace výuky perioperační péče na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice ( sestra pro intenzivní péči …. PSS ?????)

5 Počet VS – CHIC KNL,a.s. Všeobecná chirurgie17 Cévní chirurgie 7 Urologie15 JIP chirurgických oborů43,4 CELKEMPLÁN 82,4 (Nikde není definováno kam zařadit ZA, dle nás mezi nižší zdr.pracovníky, ale bohužel nahrazuji VS, které chybí). Z celkového počtu máme plán 74,4 VS a 8 ZA V současné době mi chybí na JIP CHO 5,4 VS a na standardním oddělení 2 VS = 7,4 VS Gravidní 4 VS (PN) a 2 VS PN (dlouhodobé – úrazy) = 6 VS Závěr: máme 61 VS a 8 ZA na 93 standardních lůžek a 18 JIP lůžek (4 ventilovaná, 10 lůžek vyšší TISS a 4 lůžka nižší TISS – praxe jiná)


Stáhnout ppt "Nelékařské zdravotnické profese v ČR. Nelékařské profese MŮJ PROFIL 1966 - zahájeno studium na SZŠ, 1. vstup do nemocnice 1970 - maturita, nástup na resuscitační."

Podobné prezentace


Reklamy Google