Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Využití QR kódů Martin Krčál Elektronické služby knihoven III Zlín, 13. 5. 2015 v Knihovně Na Křižovatce Masarykova univerzita Filozofická fakulta Kabinet.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Využití QR kódů Martin Krčál Elektronické služby knihoven III Zlín, 13. 5. 2015 v Knihovně Na Křižovatce Masarykova univerzita Filozofická fakulta Kabinet."— Transkript prezentace:

1 Využití QR kódů Martin Krčál Elektronické služby knihoven III Zlín, v Knihovně Na Křižovatce Masarykova univerzita Filozofická fakulta Kabinet informačních studií a knihovnictví

2 Knihovna Na Křižovatce

3 Experimenty s QR kódy

4 Co jsou QR kódy quick response = rychlá odpověď jak to funguje: https://youtu.be/CSIJGNBHjXw

5 Co s nimi lze dělat

6

7 Software

8 Generátory QR goqr.megoqr.me (API) qr-code-generator.com the-qrcode-generator.com qrcode-monkey.com qr-platba.cz/generator/ qr-platba.cz/generator/ - online platby …

9 Aplikace pro správu

10 Obohacený obsah odkaz do katalogu anotace, recenze, hodnocení  Databazeknih.cz  Čtesyrád  Bibliohelp  Tisícknih odkazy na videa book trailery  projekt APLS ???

11 Kam lepit kódy?

12 Problémy s vydavateli ;)

13 Další otázky velikost kódů a jejich kvalita  2x2cm, laser x inkoust vlastní aplikace vs. univerzální propojení s katalogem neexistují jiné a lepší technologie???

14 Augmented Reality

15 Augmented reality https://youtu.be/kJCGeZAhndY

16 Další inspirace Penguin English Library Classic  https://vimeo.com/ https://vimeo.com/ Augmented Reality books that delight and engage  reality-books-that-delight-and-engage/ reality-books-that-delight-and-engage/ Alice in Wonderland  https://vimeo.com/ https://vimeo.com/ Komixy  https://vimeo.com/ https://vimeo.com/

17 Kam až to může zajít??? https://vimeo.com/incredebooks/incredebooks

18 Omezení technická zdatnost  uživatelů  knihovníků vhodné zařízení  smartphone  tablet spolehlivá čtečka

19 Důležitá dostatečná propagace

20 K čemu je to dobré?

21 K čemu je to dobré získat mladou generaci a technické nadšence pro čtenářství upozornit na sebe upozornit na zajímavý obsah spolupráce chtějí to uživatelé?

22 Analyzujme, ptejme se…

23 Děkuji Vám za pozornost Martin Krčál Pokud mi chcete poslat vzkaz, načtěte tento QR kód:


Stáhnout ppt "Využití QR kódů Martin Krčál Elektronické služby knihoven III Zlín, 13. 5. 2015 v Knihovně Na Křižovatce Masarykova univerzita Filozofická fakulta Kabinet."

Podobné prezentace


Reklamy Google