Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tvorba map učebního pokroku Porozumění Aplikace Znalost Analýza Hodnocení Tvořivost Cílem vzdělávání je rozvoj myšlení Využití Bloomovy taxonomie Bloomova.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tvorba map učebního pokroku Porozumění Aplikace Znalost Analýza Hodnocení Tvořivost Cílem vzdělávání je rozvoj myšlení Využití Bloomovy taxonomie Bloomova."— Transkript prezentace:

1 Tvorba map učebního pokroku Porozumění Aplikace Znalost Analýza Hodnocení Tvořivost Cílem vzdělávání je rozvoj myšlení Využití Bloomovy taxonomie Bloomova taxonomie PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

2 Tvorba map učebního pokroku 1. krok – vytvoření pojmové mapy na spirály 1 jednoduché a složené slovní úlohy s nadbytečnou informací a s antisignálem 2 jednoduché a složené slovní úlohy na násobení a dělení s nadbytečnou informací a s antisignálem 3 slovní úlohy s řetězením a s řetězením od konce 4 dynamické úlohy o pohybu a věku 5 úlohy s převodem na jednotku Příklad: Matematika – spirála práce s číslem PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

3 Tvorba hladin spirály Matematika – slovní úlohy 1. krok – vytvoření pojmové mapy 1 jednoduché a složené slovní úlohy s nadbytečnou informací a s antisignálem 2 jednoduché a složené slovní úlohy na násobení a dělení s nadbytečnou informací a s antisignálem 3 slovní úlohy s řetězením a s řetězením od konce 4 dynamické úlohy o pohybu a věku 5 úlohy s převodem na jednotku PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

4 Tvorba hladin spirály Matematika – slovní úlohy 2. krok – vytvoření hladiny učivo ze 3. ročníku - slovní úlohy s řetězením a s řetězením od konce hladina zapamatování – vyhledá klíčové informace ze slovní úlohy s řetězením a provede jejich zápis hladina porozumění – provede znázornění slovní úlohy s řetězením hladina aplikace – stanoví způsob řešení a slovní úlohu s řetězením vyřeší hladina analýza – vysvětluje svůj způsob řešení, hledá další způsoby řešení hladina hodnocení – vyhodnotí nejefektivnější způsob řešení hladina tvořivost – vytvoří podobnou slovní úlohu s řetězením stejné hladiny mohou být u SH s řetězením od konce a dalších typů SH v jiných ročnících Porozumění Aplikace Znalost Analýza Hodnocení Tvořivost PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

5 Tvorba hladin spirály Matematika – slovní úlohy 3. krok – doformulování výstupů roční k výstupučivo 1 Čte s porozuměním, zapisuje, znázorňuje, řeší a tvoří jednoduché a složené slovní úlohy s nadbytečnou informací a s antisignálem. jednoduché a složené slovní úlohy s nadbytečnou informací a s antisignálem 2 Čte s porozuměním, zapisuje, znázorňuje, řeší a tvoří jednoduché a složené slovní úlohy na násobení a dělení s nadbytečnou informací a s antisignálem. jednoduché a složené slovní úlohy na násobení a dělení s nadbytečnou informací a s antisignálem 3 Čte s porozuměním, zapisuje, znázorňuje, řeší a tvoří slovní úlohy s řetězením a s řetězením od konce slovní úlohy s řetězením a s řetězením od konce 4 Čte s porozuměním, zapisuje, znázorňuje, řeší a tvoří dynamické slovní úlohy o pohybu a věkudynamické úlohy o pohybu a věku 5 Čte s porozuměním, zapisuje, znázorňuje, řeší a tvoří se zlomky a s desetinnými čísly slovní úlohy s převedem na jednotku úlohy s převodem na jednotku PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.

6 Cíl SEMINÁŘE Porozumění Aplikace Znalost Analýza Hodnocení Tvořivost Získání dovednosti analyzovat, vyhodnotit a tvořit úlohy rozvíjející různou úroveň myšlení ale stejný obsah. PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND DOKUMENT VZNIKL V PROJEKTU SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI, KTERÝ REALIZOVALA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, PRAHA 8, LYČKOVO NÁMĚSTÍ 6.


Stáhnout ppt "Tvorba map učebního pokroku Porozumění Aplikace Znalost Analýza Hodnocení Tvořivost Cílem vzdělávání je rozvoj myšlení Využití Bloomovy taxonomie Bloomova."

Podobné prezentace


Reklamy Google