Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kristýna Mačasová. * a) O víkendu nemohu jít ven, neboť jedu s rodinou na výlet. * Příčinný * b) Buď se budeš učit na test, nebo dostaneš špatnou známku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kristýna Mačasová. * a) O víkendu nemohu jít ven, neboť jedu s rodinou na výlet. * Příčinný * b) Buď se budeš učit na test, nebo dostaneš špatnou známku."— Transkript prezentace:

1 Kristýna Mačasová

2 * a) O víkendu nemohu jít ven, neboť jedu s rodinou na výlet. * Příčinný * b) Buď se budeš učit na test, nebo dostaneš špatnou známku. * Vylučovací * c) Rozbila si při volejbale koleno, a proto nemohla v pátek hrát. * Důsledkový * d) Darovala peníze sirotčinci, ba dokonce si adoptovala holčičku. * Stupňovací * e) Pálí mě záda, včera jsem totiž usnula na sluníčku. * Příčinný * f) Měla jsem ho moc ráda, ale měl jinou. * Odporovací * g) Pomoz mi s nákupem a pak už budeš mít volno. * Slučovací

3 * Jeníček a ___ařenka se ztratil_ v lese. Po hráz_ vodní přehrady se procházel_ sýkorky a vrabci. K ___ánocům jsem dostala nov_ parfém. Letos k nám do třídy přišl_ dva nov_ kluci. Holky se koukal_ na předpověď počas_, protože chtějí jet na nákup_. Se školou jsme b_l_ na výletu v ___rušných ___orách. Na obou břez_ch řeky rostl_ vrb_ a topol_. Včera odpoledne jsme navštív_l_ knihkupectv_, protože jsme si potřeboval_ koup_t nov_ angl_cko-český slovník. Mii iV ýi íyí yyi K h í yyyi i íi i ý i

4 * 3.a) II.H Když, I.V-časová,abych III.V-účelová * Když jsem jel nakupovat, vzal jsem si nákupní vozík, abych nemusel všechno nést v ruce.

5 * b) I.H,a proto II.H III.V-předmětná + a IV.V-účelová * Nebaví mě chodit pěšky, a proto jsem si jednou řekl, že si našetřím a že si koupím kolo.

6 * c) I.H + III.H, IV.H že, II.V-předmětná * V pondělí jsem se rozhodl, že přestanu jíst sladké, v úterý jsem se ho ani nedotkl, ve středu jsem snědl celý dort.


Stáhnout ppt "Kristýna Mačasová. * a) O víkendu nemohu jít ven, neboť jedu s rodinou na výlet. * Příčinný * b) Buď se budeš učit na test, nebo dostaneš špatnou známku."

Podobné prezentace


Reklamy Google