Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Řešení Elektronické Evidence Tržeb (EET) na platformě Oracle Materiál určený pro.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Řešení Elektronické Evidence Tržeb (EET) na platformě Oracle Materiál určený pro."— Transkript prezentace:

1 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Řešení Elektronické Evidence Tržeb (EET) na platformě Oracle Materiál určený pro tiskovou konferenci SOCR 5.5.2015 Oracle Confidential 1

2 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Shrnutí Projekt Elektronické Evidence Tržeb (EET) je jednou z klíčových iniciativ, naplňujících strategické cíle Ministerstva Financí v oblasti výběru daní Z hlediska technického řešení se jedná o projekt, který bude mít vysoké nároky na IT infrastrukturu z hlediska výkonu Oracle nabízí jedinečnou a ověřenou platformu, která umožní implementaci a nasazení řešení pro EET rychle, efektivně, za příznivou cenu a bez rizika Oracle Confidential

3 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Výhody navrhovaného řešení Navrhované řešení, které využívá platformu Oracle, je otestováno a odladěno v několika evropských zemích – Ověřená funkcionalita řešení – Výrazné snížení rizik při implementaci v ČR – Lze rychle a efektivně nasadit v ČR Zaručený výkon pro zpracování požadovaných transakcí – Jedině Oracle Integrované systémy zaručují zpracování 6000 on-line transakcí za vteřinu v plánovaném českém prostředí (v některých zemích jsme úspěšně otestovali i 10000 transakcí/vteřinu) – Řešení lze dále škálovat podle počtu transakcí a zapojení subjektů do systému EET Rychlost instalace – Integrovaný systém je optimalizovaný na výkon již z výroby – Výrazně zkrácená doba dodávky a nasazení Nezávislost na koncových zařízeních a dodavatelích IT – Řešení zaručuje zpracování on-line transakce, uložení na serverech finanční správy a případné další vyhodnocení dat – Není vyžadována certifikace pro koncová zařízení – Lze snadno integrovat s aplikacemi třetích stran Oracle Confidential3

4 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Předpoklady Vysoký požadovaný výkon pro běžný provoz a provozní špičky Vysoká nároky na požadovanou odezvu systému Nesplnění těchto základních výkonových parametrů povede k tomu, že systém bude neefektivní, což bude mít významné dopady na celkové přijetí tohoto konceptu širokou veřejností Technické a výkonové požadavky na řešení Elektronická evidence tržeb má poměrně přísné požadavky na výkon Reálný příkladČeská republika - předpoklad Současný stavKapacita řešeníPředpokládaný stav Kapacita řešení Počet transakcí za sekunduPrůměr 500 Ve špičce 1000 2000Průměr 1000 Ve špičce 2000 6000 OdezvaMaximální 2s Průměrná 0,5s Maximální 2s Průměrná 0,5s !

5 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Některá další fakta a skutečnosti o platformě Exadata Oracle je jediná (a ověřená) databázová platforma, která je schopna zvládnout požadovaný výkon Reference. Databázová platforma Oracle je nasazená pro tento typ řešení v několika zemích a je možné snadno ověřit, jak naplňuje očekávání zadavatelů Výkon. Platforma Exadata je nejvýkonnějším řešením pro běh databáze a splňuje (s rezervou) požadavky zadavatele (viz reference) Unikátnost. Oracle je jediným dodavatelem, který je schopen dodat vyladěnou a optimalizovanou kombinaci databázového SW, hardware a úložiště Eliminace rizika. Exadata je ověřené a vyzkoušené řešení (několikrát nasazené v ČR). Jeho nasazení eliminuje výkonové riziko na úrovni databáze a přispěje tak k vyšší stabilitě celého řešení (a v konečném důsledku povede ke zvýšení spokojenosti veřejnosti) Příznivý poměr cena/výkon. Nabízená komponenta je cenově příznivá a do celkové architektury řešení přesně zapadá (viz reference)

6 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Popis komponent Oracle Confidential6

7 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Popis komponent řešení – Infrastruktura Oracle Confidential7 KomponentaPopisPřínosy pro řešení EET Oracle ExadataOracle Exadata je základním pilířem navrhovaného řešení. Jedná se o robustní platformu pro běh databáze, optimalizovanou pro maximální výkon. Samozřejmé jsou bohaté virtualizační možnosti. Oracle Exadata v sobě obsahuje jak výpočetní uzly, tak robustní a inteligentní úložiště. Obě tyto vrstvy mezi sebou sdílejí výpočetní výkon a maximalizují tak výkon celé platformy. Platforma je schopna paralelně zvládat jak transakční tak analytickou zátěž. Ověřené zařízení, které poskytne vysoce výkonnou platformu běh databází pod řešením EET. Extrémně zjednodušené administrace 35 dní do dodání kompletní infrastruktury. Exadata Storage SWSoftware, který běží v storage serverech, které jsou součástí platformy Exadata. Storage SW umí inteligentní kompresi, která významně snižuje požadavky na velikost úložiště. Řešení EET vyžaduje velký výkon. Tato komponenta k němu významně přispívá. Díky Exadata technologii je již realizované řešení teoreticky schopné zvládnout až 20.000 zápisů do databáze za vteřinu.

8 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Popis komponent řešení – Databázová vrstva Oracle Confidential8 KomponentaPopisPřínosy pro řešení EET Oracle Database EEOracle DB EE je poslední verze nejrozšířenější DB platformy, která se běžně používá v „mission critical“ systémech. Oracle Databáze je samozřejmě k dispozici na mnoha platformách. Optimální výkon ale dosahuje na Oracle HW, díky synergii a vyladění jednotlivých komponent. Díky využití DB EE získá řešení EET nejlepší možnou databázovou platformu, mnohokrát ověřenou v podobných podmínkách. Oracle Database Partitioning Option Tato komponenta je nástavbou DB EE. Umožňuje efektivní práci s velkými databázemi tím způsobem, že je fyzicky na úložišti rozdělí tak, aby bylo dosaženo maximálního výkonu. Pro koncového uživatele je toto rozdělení transparentní a databáze se logicky tváří jako jedna instance. Změna konfigurace databáze (přesouvání mezi jednotlivými fyzickými úložištěmi) je samozřejmě transparentní a bezodstávková. Umožní fyzicky oddělit uložení aktuálních účtenek od starších a optimalizovat tak výkon nad dotazy (předpokládá se, že nejvíc budou využívány účtenky z posledních třech měsíců). Oracle Database Real Application Clusters Nástavba databáze umožňující škálování výkonu přes více fyzických serverů. Komponenta zajišťuje elasticitu DB. Dynamicky bude možné přidělovat výkon databáze podle aktuálních potřeb (vykrytí špiček).

9 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Popis komponent řešení – Aplikační vrstva Oracle Confidential9 KomponentaPopisPřínosy pro řešení EET Oracle WebLogic Suite Oracle WebLogic Suite (WL Suite) je Java aplikační server, navržený pro robustní nasazení, kde je kladen velký nárok na výkon. WL Suite má optimalizovanou konektivitu do Oracle Databáze (GridLink) a je optimalizován pro nasazení na Oracle HW. WL Suite v sobě obsahuje clustering a in memory caching pro zvýšení výkonu. WL Suite poskytne robustní platformu nejen pro real time evidenci účtenek od obchodníků, ale i pro ostatní aplikace, které budou součástí EET. Díky všestranným možnostem platformy bude zadavatel schopen implementovat v podstatě libovolnou funkcionalitu (od jednoduchých náhledů po složitější aplikace), která může být zadavatelem poskytována. WL Suite může přímo zajišťovat a podporovat real time režim (komunikace s obchodníky). Doporučujeme ale využít service bus (viz níže). Oracle Service Bus Volitelná komponenta aplikačního serveru, zajišťující konektivitu heterogenních aplikací, mediaci, transformaci zpráv. Výhodou je deklarativní definice transformací, které bude sběrnice zajišťovat. OSB také poskytuje centrální monitoring aktivit, které na sběrnici probíhají. OSB se určitě uplatní v komunikaci mezi jednotlivými offline komponentami řešení i jako rozhraní řešení EET pro ostatní organizace. Doporučujeme OSB nasadit i pro zpracování účtenek od obchodníků v reálném čase. Zde bychom doporučili zvážit využití REST služeb. Výhodou OSB je možnost detailního monitoringu aktivit, které na sběrnici probíhají. Tento monitoring je možné využít pro sledování SLA, případně detailního dohledávání problémů. Nasazení OSB umožní flexibilitu v případě budoucích (v této chvíli neznámých) požadavků na funkcionalitu EET jak v offline tak v realtime režimu.

10 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Popis komponent řešení – Ostatní SW Oracle Confidential10 KomponentaPopisPřínosy pro řešení EET Oracle Enterprise Manager Konsolidovaná platforma pro správu Oracle produktů z jednoho místa. Oracle EM spravuje nejen software (tj. WebLogic a Database) ale i platformu (operační systém, virtualizace, hardware). Jednoduchá a přímočará správa celé infrastruktury pod EET.

11 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Vybrané reference Oracle Confidential11

12 Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | National Tax and Customs Administration (Maďarsko) - Oracle DB EE and options, BI Federal Taxation Service (Rusko) - Exadata (migrace z MS SQL) Ministry of Finance (Chorvatsko) – Oracle DB EE and options, Exadata Ministry of Finance (Bosna and Herzegovina) – Oracle BI, eBS Treasury Ministry of Finance (Lesotho) - Full Red Stack Oracle Confidential12

13 Oracle Confidential13


Stáhnout ppt "Copyright © 2015, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved. | Řešení Elektronické Evidence Tržeb (EET) na platformě Oracle Materiál určený pro."

Podobné prezentace


Reklamy Google